Spomínam si ako si mi raz povedal, že si mi napísal list, no nechcel si mi za žiadnu cenu povedať kde je alebo čo je jeho obsahom. Keď som sa ho pokúsila prvýkrát nájsť, pristihol si ma a pohádali sme sa. Ty si na mňa kričal aj keď som netušila prečo. Len som chcela poznať obsah toho listu. V jeden večer, keď som prišla do nášho spoločného bytu, všade bola tma. No vo vedľajšej izbe svietila sviečka. Prvotné prekvapenie smerovalo na stolík s fľašou vína. Pod ktorou sa nachádzala úhľadná biela obálka, na ktorej bolo napísané moje meno.

Vedela som, že je to presne tá, ktorú som si chcela prečítať už dávno predtým. Všimla som si pri nej aj napísaný odkaz.

Jeho písmo mi povedalo, že ak sa na to necítim, nemala by som ho začať čítať. Tušila som, že teraz pôjde o niečo naozaj závažné a komplikované a možno aj dosť bolestivé.

S obavou som list otvorila a začala čítať.
Drahá moja priateľka, pamätám si na ten prvý deň, keď som ťa stretol. Mala si na sebe čierne tričko s tvojou obľúbenou hudobnou skupinou, zelené nohavice a žlté tenisky, ktoré ma ako prvé upútali. Videl som ťa ako veľké slnko, ktoré svietilo aj napriek tomu, že vtedy bola chladná a príliš zamračená jeseň. Keď som znova o pár dní zahliadol tvoju postavu prechádzať sa v parku, na prvý pohľad som vedel, že si to práve ty. A prezradili mi to tie nádherné tenisky.

Prijala si spoločnú prechádzku, no pozvanie na kávu si odmietla. Keď si mi to povedala, zamrzelo ma to. V zápätí, keď som sa znova pozrel do tvojich očí, bolo v nich niečo iné. Niečo, čo som ešte u žiadnej inej ženy nevidel. A vlastne, doteraz som neprišiel na to, čo sa v nich skrývalo. S úsmevom na tvári si mi povedala, že kávu nepiješ a radšej si dáš čaj. A mne v tej chvíli veľa nechýbalo. Rozprávala si mi o malej čajovni, ktorá sa nachádzala neďaleko od nás dvoch. Vieš o tom, že keď kráčam okolo nej, cestou do práce, usmejem sa a poviem si sám pre seba, že ťa veľmi ľúbim? Možno Ti to nehovorím často, ale aj napriek tomu som si istý, že ty to v mojich očiach stále vidíš. Tak, ako ja v tých tvojich. Ľúbim Ťa.

Nikdy som nečítala nič krajšie ako toto. bol to ten najkrajší list na svete. Nikdy nebudem ľutovať, že som prijala tvoje pozvanie na kávu, pretože som urobila dobre. Každému prajem nájsť človeka, ktorý ho bude milovať tak ako ja milujem teba a zároveň človeka, ktorý je schopný mi to opätovať rovnako ako ty. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.