Vieš, že všetko prekonáš, ak máš pri sebe vzor, ktorý ľúbiš. Ak máš pri sebe silnú ženu, ktorá sa o teba starala, keď si bola mladšia, vieš, že aj ty budeš silná. Pretože v prvom rade, ty žena, zrkadlíš svoju mamu. Ona sa o teba starala s radosťou a s láskou v očiach.

Vieš, prečo všetky ťažké chvíle prekonáš? Pretože ako dieťa si sa cítila ľúbená. Ako dieťa si mala zázemie, ktoré tvorili tvoji rodičia a dávali ti šťastie. Keď si mala toto v detstve, oveľa ľahšie budeš znášať všetky zákerné nástrahy sveta.

Drahá žena, nevzdávaj sa. Bola si vychovaná tou najlepšou ženou, ktorá by sa pre teba aj rozdala. Dostala si všetko, čo si mala dostať. A verím, že aj keď si zažila niekedy smutné chvíle, všetko sa stalo pre niečo.

Všetko to, čo si zažila, keď si bola mladšia, ťa vyformovalo až do tejto podoby. Do podoby, kedy vieš, že všetko dokážeš. Že sa nesmieš vzdať, pretože je všetko ešte len pred tebou. Pretože ešte na teba čaká tvoja osudová láska. Pretože si ešte mladá a nevidela si každý kút sveta.

Každá mama je pre svoju dcéru ten najlepší vzor. Každá mama vychovala svoju dcéru najlepšie ako vedela.

Tvoja mama určite nechcela, aby si to raz vzdala. Určite pre teba nebojovala pre to, aby si sa trápila s bolesťou a smútkom. Chcela, aby si bola rovnako silná, dokonca viac. Nevzdávaj sa, vždy si pri ťažkých momentoch spomeň na ňu. Na to, koľko pekných okamihov spolu máte a že by bola nešťastná, ak by ťa videla smutnú. Nebola by sklamaná, no mrzelo by ju, ak by vedela, že si sa vzdala bez boja. Že si nezabojovala o to, čo miluješ a o to, čo je správne.

Viem, že to dokážeš – odraziť sa od dna a postaviť sa na nohy. Viem, že dokážeš viac, než si myslíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.