Asi si sa aj ty už niekoľkokrát pýtala seba samej, kde robíš chybu, že nie vždy tvoj vzťah dokáže vydržať a mať prosperitu. Úprimne, mnohé z nás túžia po dlhodobom vzťahu a nie po krátkom flirte, ktorý skončí a tým aj celá romantická rozprávka.

Preto sme sa rozhodli dať ti do pozornosti naozaj veľmi užitočné rady, ktoré prezradila širokej verejnosti uznávaná psychologička Joseph Cilona, Psy.D. pre portál oprahmag.com. Práve v týchto maličkostiach zlyháva celý vzťah.

Na úvod je určite skvelé spomenúť problémy, ktoré narúšajú harmóniu vo vzťahu. Zistiť, pre aké dôvody vznikajú hádky a či sa tento problém opakuje veľmi často. Totižto, pokiaľ daný problém neriešime za horúca, ale zmetieme pod koberec, takto sa budú kopiť ďalšie a ďalšie veci a bum. Jedného dňa to praskne a obaja vo vzťahu proste vybuchnú a následne rezignujú. Veď kto by mal vôbec chuť riešiť haldu problémov?

Tiež veľmi častým dôvodom krachu vzťahu je aj to, že my ženy máme tendenciu si robiť z našej polovičky našu najlepšiu priateľku. Muž nikdy nenahradí ženskú kamarátku. Prečo asi. Iné zmýšľanie, vnímanie a tak trochu aj záujmy. Mnohokrát, čo je pre nás úplne normálne, muži pokladajú za chytené za hlavu. A opačne. Keď máme chuť klebetiť o ženských záležitostiach, na to máme kamarátky.

Určite sa ani nemusíme báť prejavovať vo vzťahu, čo cítime, respektíve, čo sa nám páči na ňom a čo zas nie. Ak vidíme niečo, čo nám prekáža na partnerovi, otvorene by sme to mali prediskutovať a neskrývať to len preto, aby sme ho neurazili alebo podobne.

Zdravá komunikácia je veľmi dôležitá medzi partnermi. Pokiaľ chýba, vzťah sa môže zrútiť do záhuby. A veľmi dôležitý bod, láska sa nepreukazuje len slovami, ale aj skutkami. Na čo hory prenášané rečou, keď príde na lámanie chleba a naše skutky sú pravý opak. Preto, niekedy skutok je viac, ako povedať „ľúbim ťa“!

Zdroj: oprahmag.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.