Dobrá žena

Niektoré veci na sebe nezmeníme, aj keby sme akokoľvek veľmi chceli, na iných môžeme pracovať. Či už ťa ľudia hodnotia v pozitívnom alebo negatívnom zmysle, vždy môžeš zo seba spraviť lepšiu osobu. Každý deň máš príležitosť dokázať nie len sebe, ale aj svojmu okoliu, že si dobrá žena, ktorou sa nemusíš iba narodiť, ale dokážeš sa k nej aj prepracovať. A čo by malo byť tvojím znamením?

Vystihovať by ťa malo nasledujúcich 7 bodov, ktoré sa všeobecne považujú za znaky dobrej ženy. I keď má každý svoju predstavu o „dokonalosti“, s týmto výberom sa nedá nesúhlasiť. Tak čo, máš to prirodzene v sebe alebo sa posnažíš o zmenu?

1. Pravdovravnosť

Úprimnosť sa radí medzi najcennejšie vlastnosti zo všetkých, pretože je občas veľmi ťažké hovoriť ľuďom okolo seba pravdu, ak vieme, že môže bolieť. Preto má pravdovravná žena nie len srdce na pravom mieste, ktoré jej nedovolí klamať, ale aj kus poriadnej odvahy.

2. Schopnosť odpúšťať

Ak nám niekto ublíži, dokážeme na neho zanevrieť a dusíme v sebe zlosť aj dlhé roky. Nie je nič krajšie, ak dokážeš hodiť krivdy za hlavu a dať človeku druhú šancu. Na zlé sa síce ťažko zabúda, ale keď dokážeš odpustiť, potom si naozaj silná a vyrovnaná osobnosť.

3. Vôľa pomáhať

V dnešnej dobe sa už málokedy vidí, že niekto podáva ľuďom okolo seba pomocnú ruku. Či už ho o to poprosili alebo nie. Nezáleží na tom, či ide o maličkosť alebo niečo veľké, no ak nosíš v sebe toľko dobra, že chceš hore ťahať aj tých, ktorí to potrebujú, zaslúžiš si pochvalu.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife