Unsplash/Kinga Cichewicz

O našej osobnosti toho dokážu veľa povedať nie len známky správania či obľúbené veci, ale aj také detaily, akým môže byť domáci neporiadok. Zdá sa ti čudné, ako by práve toto mohlo odhaliť charakter človeka? Zisti, či sa v tom nenájdeš tiež.

Výbuch na stole

Bordel na stole (organizovaný, ako to mnohí nazývajú) patrí k najčastejším druhom neporiadku, aký sa v domácnostiach nachádza. Kým niektorí ľudia milujú minimalizmus a majú na ňom len zopár vecí poukladaných v rovnakých uhloch, iní sa musia snažiť, aby pod hŕbou všeličoho možného vôbec našli to, čo práve potrebujú.

Ak ti je toto hľadanie známe a pri pohľade na svoj stôl jasné, že by pod tou ťarchou mohol pokojne aj padnúť, potom to znamená, že si veľmi kreatívny človek. Tvoríš, žiješ, nestrácaš čas. No ak tvoj bordel obsahuje aj nechutnosti, ako nedojedené jedlo, plesnivý pohár s vodou či nános špiny, potom si jednoducho lenivá a neporiadna.

Zberateľstvo alebo … ?

Máš doma odložené veci zo základnej školy? Nosíš si suveníry z každého miesta, kde si bola? Odkladáš každý darček? A v desiatkach môžeš rátať aj veci, ktoré neboli ani raz použité?

Toto o tebe prezrádza, že si emočne založený a viac konzervatívny človek, ktorý neznáša zmeny. Dávaj si však pozor, aby to neprekročilo isté hranice. Preplnený byt, v ktorom sa nedá kvôli (nepotrebným) veciam hýbať, môže byť známkou poškodenej psychiky.

Poriadok iba navonok

Hovoríš si, že na teba nič z toho neplatí? Že máš doma dokonalý poriadok? A dá sa to povedať aj o všetkých šuplíkoch a skriniach? Ak nie, aj na teba niečo máme.

Ak patríš k ľuďom, ktorí bordel schovajú iba tak, aby nebol na očiach, potom veci v živote málokedy doťahuješ do konca. Si dramatický typ, ktorý má niekoľko tvári. Chceš vyzerať dokonale, no v tvojom vnútri sídli chaos.

Kuchyňa ako v „závode“

Plná umývačka riadu, drez, ani kúsok voľnej plochy na pracovnej doske a o čistote by sa dalo diskutovať tiež. Aj keď by toto malo byť jedno z najčistejších miest v byte kvôli stravovaniu, nebýva to tak u každého. Najmä u ľudí, ktorí sú extrémne zaneprázdnení.

Najčastejšie workoholici či ľudia, ktorí si chcú užiť každú minútu dňa inak, ako sedením doma. Nemajú čas na všetko, čo by chceli, nie ešte to, čo sa im nechce – upratovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife