Pár pri západe slnka

Neplatí to iba v manželstve, aj keď, je to skvelý príklad. Dvaja ľudia si verejne a nahlas sľúbia byť spolu v dobrom aj v zlom, no vzhľadom na to, koľko vzťahov končí rozvodom, dá sa povedať, že sa o tom často klame. Samozrejme, v tej chvíli to vo vzťahu myslíme úprimne a netušíme, čo nás v budúcnosti čaká, no vzdať sa pri prvej príležitosti veru na pochvalu nie je.

Nemusíš byť ani vydatá, aby si to sama zažila. Každý vážny vzťah raz postretnú skúšky. Malé i veľké, také, na ktoré sa o pár dní zabudne, ale aj také, pri ktorých sa preverí vaša oddanosť a láska. Nie je všetko len o nežných bozkoch a úsmevných momentoch. Do života vám ako páru vstúpia náročné situácie, ktoré odhalia váš charakter a snahu dodržať sľub, ktorý ste si dali.

Veď kto z vás ešte nepovedal, že bude toho druhého ľúbiť navždy?

Vo vzťahu je to ako na kolotoči

Keď máte dobré obdobie, keď sa darí a všetko funguje, túžite po tom, aby to tak ostalo navždy. Vychutnávate si každý jeden moment a cítite sa ako najšťastnejší ľudia na svete. No keď nastanú situácie, ktoré sú nepríjemné, môžete začať premýšľať o tom, ako z toho kolotoča čo najrýchlejšie vystúpiť. Jazda plná prekážok, hádok, smútku, či iných sklamaní predsa nikoho nebaví.

Mnoho ľudí to vzdá pri prvej vážnej hádke, či v situácii, ktorú nevedia ovplyvniť. Ak majú pocit, že sa ich to vlastne netýka a útek bude dobré riešenie, berú nohy na plecia. Prečo sa práve vtedy, keď majú byť silnými partnermi, stanú zbabelcami? Nuž, pretože vzdať to je ľahšie, než sa s výzvou potrápiť. To však znamená len jediné.

vzťah
zdroj: Unsplash/Mark Farías

Nebola to skutočná láska. Nech si si myslela čokoľvek, ak tvoj partner v zlých časoch od teba utiekol, nikdy ťa nemiloval. A ak si spravila to isté ty jemu a zľakla si sa, potom si vo vzťahu nebola úprimná ani ty. Skutočná láska je totiž o tom, že sa držíte za ruky, pomáhate si a podporujete sa do posledného dychu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating