instagram.com

Je všeobecne známe, že sa nedokážeme len tak do niekoho zaľúbiť. Na lásku potrebujeme určitý čas a samozrejme spoznať daného človeka. Áno, vo filmoch máme možnosť vidieť takzvané zaľúbenie sa na prvý pohľad, no v realite sa niečo také vyskytuje naozaj veľmi zriedkavo. Ver mi, ten chalan, ktorého si videla iba po prvýkrát sa ti páčil. No určite si do neho nebola ešte zaľúbená, pretože ho musíš najskôr spoznať, aby si k nemu niečo cítila. Ak si teda myslíš, že ťa tvoj partner, ktorého si stretla ešte len nedávno, skutočne miluje, možno si na omyle.

Existujú nejaké signály, ktoré ti potvrdia tvoje obavy ohľadom lásky zo strany partnera k tebe. No stále maj na pamäti, že to nemusí platiť úplne pri každom. To znamená, že ešte stále sa do teba môže zaľúbiť a vytvoríte spolu tak krásny vzťah. Týchto 5 signálov ti napovie, že ťa tvoj partner má rád, no ešte stále ťa nemiluje.

1. Všetko je také nové a vzrušujúce

Prvotná chémia, ktorá opantá naše telo počas vzplanutia lásky k niekomu druhému, dokáže vypršať už po šiestich mesiacoch, no niekedy zmizne až po troch rokoch. Táto psychologická fáza zamilovania sa nazýva limerencia a je podobná posadnutosti. Počas nej vzťah dvoch ľudí narastá, čo ich ešte viac zviaže dokopy. Akonáhle limerencia zmizne, dostávate sa do pohodlnejšieho stavu plného lásky.

View this post on Instagram

Tag someone 😍❤👅

A post shared by Couple Goals 💕 (@lovelymoment.s) on

2. Si pre neho žiaduca

Výraz som zamilovaná používame častokrát aj vtedy, ak sme iba na začiatku vzťahu a myslíme si, že naša žiadostivosť je v skutočnosti láska. No nie je to tak, pretože ak partner po tebe iba túži, chce si vyplniť voľné chvíľky alebo byť s tebou iba po fyzickej stránke, v skutočnosti ťa nemiluje. Je tebou iba očarený alebo sa mu možno len páčiš. Skutočná láska je totiž úplne o inom.

3. Ešte ste si nestihli medzi sebou vybudovať dôveru

Vzťah budujú najmä súlad, dôvera a láska. Láska je pre pár nesmierne dôležitá. Vyjadrujete ju tak, že dávate pozor na toho druhého, obaja si beriete, no zároveň doň prinášate aj niečo nové a vaše srdcia sú čoraz väčšie a väčšie. Aby ste však mohli budovať dôveru medzi sebou, mali by ste uzatvárať kompromisy. Ak ste však ešte nestáli na pomedzí veľkého konfliktu, váš vzťah je len na začiatku a ešte sa vyvíja.

4. Žiarli a je majetnícky

Láska znamená starať sa a zaujímať sa o toho druhého. Rešpektujete, má potrebu chrániť ťa a myslí na teba. Ak niekoho miluješ, máš pojašené hormóny, srdce až v krku a motýle v bruchu. No existuje hranica medzi láskou a privlastňovaním si toho druhého. Ak na teba extrémne žiarli, chce s tebou tráviť každú možnú sekundu a neustále ti vypisuje, nemiluje ťa. Iba má potrebu ťa vlastniť. A to nie je správne.

View this post on Instagram

Comment your Relationship Status "single or taken "

A post shared by Couple Goals 💕 (@lovelymoment.s) on

5. Viac sa zaujíma o svoje vlastné pocity ako o tie tvoje

Pravá láska je nesebecká, je to niečo, čo patrí tej osobe, ktorú miluješ. Ak ťa skutočne ľúbi, nezabúda, na čom ti skutočne záleží. Mnoho ľudí si myslí, že sú zamilovaní, no pravda je úplne iná. Pretože skutočná láska je hlboká, čistá a nesebecká. Je naučená skôr dávať ako brať a urobí všetko pre to, aby tá druhá osoba bola šťastná. Ak mu viac záleží na svojich pocitoch ako tých tvojich, už ťa nemiluje.

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating