Žena a muž tancujú na pláži
Pexels/RODNAE Productions

Čo by si o tebe pomysleli tvoje kamošky, ak by si sa im zverila, že si prežila románik s úplne cudzím chlapom? Zrejme by ti priali trochu vzrušenia v živote, no zároveň by ťa mohli odsudzovať. No ak ide o letný románik, všetci ho akosi akceptujeme. Akoby to k tomuto obdobiu patrilo a každá z nás by si mala užiť čas slobodných lások.

Šum mora, voňavá opálená pokožka, vychladený drink v ruke a v pozadí hudba, ktorá ťa núti kývať bokmi. V tom sa stretnú vaše pohľady a ty zrazu nemáš žiadne námietky. Užívaš si leto s partiou, pričom sa necháš uniesť tým pocitom slobody, ktoré nám toto horúce obdobie každý rok prináša. Čím to je, že má takú moc?

Románik je len láska na krátko

A je to každému úplne jedno! Nikto z nás ani neráta s tým, že letná láska by mohla vyrásť až do vážneho vzťahu (pokiaľ sa chceš presvedčiť, môžeš ho otestovať po kliknutí SEM). Samozrejme, že sa to môže stať a bolo by to krásne, no už vopred akceptujeme, že to, čo sa stane počas teplých večerov, ostane navždy len v našich spomienkach. Tých, ktoré nám vyčaria úsmev na tvári a nezlomia srdce. Noci, ktoré boli priam magické.

Možno to tak máme zafixované v hlave už od detstva. Počas leta boli jednoducho prázdniny a mohli sme si užívať slobodu. Povinnosti nás netrápili a to s nami rástlo ďalej. Slnečné dni si chceme užívať a na dovolenke úplne vypnúť. Zrejme aj od správania, ktoré nás bežne definuje. Jednoducho, neriešime to, čo bude, len naplno vychutnávame daný moment. A ak je nabitý vášňou, tak nech nás ovládne celá!

Partia priateľov na pláži
zdroj: Unsplash/Ball Park Brand

Presne tak, ak má byť nejaké obdobie nazvané „čas slobodných lások“, potom to môže byť jedine leto. Býva síce občas krátke, no to, čo počas neho zažijeme, je doslova nabité energiou. Nikto ťa nemôže súdiť za to, že si sa nechala magickou nocou opantať, a že si neodolala jeho perám. A že on neodolal tvoje príťažlivosti. Ktorá z nás je bez viny? Ktorá presne o tomto nikdy nesnívala? Taká sa snáď nenájde.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating