Unsplash/Roberto Nickson

Každá z nás by si mala raz za čas dopriať chvíľu iba pre seba. Relax v podobe starostlivosti, nie len preto, aby si bola krajšia, ale najmä preto, aby si pritom vypla aj hlavu a dala do pohody i telo. Poriadny beauty večer je aspoň raz týždenne nutnosťou. Vďaka času, ktorý si venuješ, ovplyvníš svoj vzhľad, no aj myslenie, náladu a energiu.

Všetko so všetkým súvisí, to predsa vieme. Keď bude v poriadku tvoje vnútro, bude i vonkajšok. Aby bola tvoja chvíľka dokonalá, mala by obsahovať nasledujúce body.

Poriadne čistenie pleti

Ak beauty večer, tak poriadna skincare. Každý deň by si si mala tvár čistiť ráno aj večer, no aspoň raz do týždňa aj hlbšie a dôkladnejšie, ako je to v bežné dni, kedy na to nemáš čas či energiu.

Odlíč si make-up, použi píling, čistiacu masku, olejové dočistenie, čokoľvek, čo máš osvedčené a funguje na tvoj typ pleti. Hlavné je, aby si to robila s pokojom a poriadne.

Niečo naviac

Dopraj si aj krok, ktorý robíš výnimočne, no vieš, že ti iba prospeje. Maska pod oči, olejček na tvár, rôzne séra, masážne pomôcky. Jednoducho, rozmaznávaj svoju pleť, aby mohla žiariť.

Teplý kúpeľ

A nejde len o pleť, ale pokožku celkovo. Určite tvojmu telu padne dobre teplý kúpeľ či dlhšia sprcha. Sprav si prítmie, hoď do vane šumivú bombu a vypni hlavu. Ak to nedokážeš, vezmi do rúk aspoň knihu či pohár vína. Hlavne žiadne rušenie.

Nezabúdaj na vlasy

Teraz je ten čas neodbiť svoju korunu krásy iba šampónom. Či už preferuješ kupované alebo domáce masky na vlasy, je len na tebe. No určite sa ti za ňu vo výsledku poďakujú zdravším vzhľadom. Kým budeš ležať vo vode, vlásky sa môžu regenerovať.

Rovno do postele

Po tom, čo si si dopriala aspoň hodinku iba pre seba, nepúšťaj sa už do ničoho. Nechaj na pokoji mobil či iné povinnosti, ktoré aj tak vydržia do druhého dňa a hoď sa do postele. Tvoja myseľ i telo sú tak dobre oddýchnuté, že sa ti lepšie zaspí a ráno pocítiš, že spánok bol aj kvalitnejší.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty