Unsplash/Mor Shani

Dnes ti ukážeme pár tipov na to, ako neprídeš o svoju postavu, napriek tomu, že budú fitness centrá zatvorené. Ak si zvyknutá cvičiť v posilňovni, určite nie si nadšená, že tam teraz nemôžeš stále chodiť. Nemaj však obavy z toho, že za ten čas priberieš a stratí sa celá tvoja námaha.

Ak budeš robiť tieto veci, určite sa tvoja váha nezmení k horšiemu. 

Musíš byť aktívna aj mimo cvičenia

To, že zvykneš tráviť hodinu v posilňovni je skvelé, no oveľa dôležitejšie je to, čo robíš zvyšných 23 hodín. Keď nemôžeš ísť na tréning mimo domu, neznamená to hneď, že máš doma len ležať a nič nerobiť. Ak nechceš pribrať, mala by si sa hýbať celý deň. Ak ti obyčajná prechádzka príde nudná, venuj sa športu, ktorý sa dá robiť vonku.

Jedz menej snackov, no viac kompletných jedál

Keď si celé dni doma, je normálne, že máš stále na niečo chuť a musíš niečo malé jesť. Deje sa to každému, no ak nechceš nenápadne priberať, vyhni sa tomu. Skús si nejako zamestnať myseľ a nenudiť sa. Na raňajky, obed a večeru si daj kompletné jedlá, ktoré budú vyvážené a tak nebudeš pociťovať cez deň (veľké) chute.

Cvič počas voľnej chvíle

Aj keď ti to možno príde ako blbosť, všetko je lepšie, než nič. „Cvič“ vtedy, keď sa ti bude dať. Pri tom, ako sa ti varí voda na čaj/kávu vyskúšaj urobiť 20 drepov, medzi reklamami v televízii urob 20 výpadov, výskokov a zvyšok je na tebe. Nájdi si cviky, ktoré sú pre teba ľahké a rob ich skoro stále. Nebude to ako komplexný tréning, no budeš sa hýbať a spáliš nejaké kalórie.

Začni s jogou

Skús porozmýšľať, či ťa táto situácia nechce niečo naučiť. Mala by si určite spomaliť. Ak ťa nebaví cvičenie doma, pretože si myslíš, že tak nebudeš mať tréning plnohodnotný, vyskúšaj jogu. Popreťahuješ si telo, uvoľníš sa a spomalíš. Joga je výborná aj vtedy, keď pociťuješ stres a je toho na teba veľa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness