Pexels/Wesley Carvalho

Stretávame sa s nimi každý deň. Predsudky a predpotopné názory mužov alebo starých ľudí, pretože tak im to bolo vštepované. Nenechaj sa nimi pohltiť a bojuj či už slovne alebo činmi za to, čo je tvoj názor a čo si myslíš a chceš. 

Toto sú tie najčastejšie vety, ktoré používajú muži, no pravda je úplne inde.

Šoférovať vedia lepšie muži

Aj keď miluješ šoférovanie, stále máš pocit, že nie si dosť dobrá a tvoj priateľ je oveľa lepší šofér ako ty? Preto to väčšinou nechávaš na ňom? Nie jeho pravda. Si rovnako dobrá ako je on, máš rovnaké predpoklady na to, dobre šoférovať a on nemá dôvod ani právo ti hovoriť, či šoféruješ zle alebo nie.

Ženy patria o kuchyne

Predpotopný názor niektorích mužov. Žena sa má starať o domácnosť, žena patrí do kuchyne, to je ženská práca. Nie! Nie je to pravda a tak ako môžu dobre variť ženy, môžu rovnako dobre variť aj muži. Pranie, žehlenie, umývanie riadu nie je len ženskou povinnosťou a každý uvedomelý jedinec, by si mal vedieť po sebe upratať sám. Preto si takýto názor nikdy neber k srdcu.

Majú mať vždy poriadok

Aj ženy v domácnosti, ktoré žijú s mužom alebo dokonca už s deťmi majú právo na voľno, oddych a menší bordel vo veciach alebo dokonca v celom byte. Je to tvoje bývanie a tvoj bordel. Ak sa o mužovi nepáči, môže to upratať on, ak sa to nepáči návšteve môžu odísť.

Ženy sa maľujú len kvôli mužom

Ženy sa maľujú, kvôli sebe. Maľujú sa preto, aby mali so seba lepší pocit, niektoré preto, aby im to zdvihlo sebavedomie, iné zasa preto lebo chcú niečo zakryť, alebo ich hra s farbami a maľovanie na tvár baví. Ženy sa chcú hlavne páčiť sebe a až potom myslia na mužov.

Pekné ženy sú namyslené

Všetky ženy sú krásne a nemali by sme ženy rozdeľovať na pekné a škaredé. Každá žena je krásna a každá z nás je kúsok namylsená, kúsok skromná a niekedy introvert inokedy zasa extrovert. Závisí to od situácie. No nie je to pravda, že len tie “podľa spoločnosti najkrajšie” sú namyslené. Väčšinou tieto ženy majú nízke sebavedomie a svoju krásu nevedia oceniť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife