Každý z vás to dobre pozná.. Ležíte len tak na posteli, pozeráte do steny a rozmýšľate o vašej budúcnosti. O tom, ako by veci mali byť, ako sú, ako sa môžu zmeniť a hlavou vám idú všetky možné scenáreZamysleli ste sa niekedy nad tým, čo vlastne vo svojom živote hľadáte ? Za čím sa každý deň tak ženiete ? Odpovedať si na túto otázku musíte sami, avšak to čo vám chcem pripomenúť je, že popri nekonečnom hľadaní toho čo nemáte, by ste sa mali aspoň na malú chvíľu zastaviť a byť vďační zato, čo práve teraz máte.
Nespočetné množstvo ľudí sa v neustále zrýchľujúcej dobe, zabúda na veci, ktoré má rovno pred nosom a berie ich ako samozrejmosť, veď  stále tu všetci tí blízky ľudia pre nás budú no nie?

Neviem či je to tým, že žijem v zahraničí a som odlúčená od rodiny, priateľov a všetkého čo mi je blízke ale pochopila som akú majú veci okolo mňa hodnotu. Akú hodnotu má hodina rozprávania sa s mamou v kuchyni o tom čo budeme robiť na obed, akú hodnotu má objatie priateľov po dlhej dobe a zistenie, že po čase odlúčenia sa medzi nami nič nezmenilo. Akú hodnotu má prechádzka s najvernejším tvorom na zemi, mojím psom, ktorý sa nevie prestať tešiť, keď vojdem do dverí. Akú hodnotu má rodné mesto, v ktorom mám ukryté všetky spomienky. Tak čo ? Zamysleli ste sa nad hodnotou daného okamihu aj vy ?
Nebudem vám hovoriť, čo máte alebo nemáte robiť je to na vás ale jednu vec by ste si mali uvedomiť a zapamätať.

Všetko, úplne všetko, čo máte teraz zajtra nemusí byť  a práve preto sa chyťte každej príležitosti, ktorá príde, využije každý moment, ktorý vám dáva možnosť byť s ľuďmi, ktorých milujete a buďte vďační za to, čo máte. Až potom sa môžete vydať hľadať to, čo nemáte.

 

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife