Všetci sme sa tam už ocitli. Kedy všetky naše dni vyzerali rovnako. Nemali sme žiadnu energiu ani náladu urobiť niečo plnohodnotné či produktívne. Necítili sme sa dostatočne spokojné, dostatočne inšpirované, dostatočne šťastné.

Nie je to nič príjemné mať pocit, že sa nám zo všetkých strán sype piesok na hlavu a my len čakáme, kedy tento stav pominie. Ale čo tak trochu urýchliť tento proces a primäť slnko, aby vysvietilo o čosi skôr? Týchto šesť tipov ti rozhodne pomôže prinavrátiť radosť zo života a namotivuje byť opäť tým človekom, kým si tak rada.

Prerušenie kontaktu s toxickými ľuďmi

Zamysli sa nad tým, či každý z tvojich známych a priateľov je skutočne potrebný v tvojom živote. Naozaj ťa nikto z nich nebrzdí v tvojom rozvoji, v tvojej práci a ceste za šťastím? Určite je ťažké dať zbohom človeku, ku ktorému prechovávame nejaké emócie a niečo pre nás znamená. No musíme byť nekompromisné a azda trochu sebecké v tom, komu dovolíme zostať v našich životoch.

Vďačnosť je kľúčom

Spisovanie rozličných zoznamov vďačnosti sa stalo veľmi obľúbeným u pozitívnych a úspešných ľudí. A niet sa čomu čudovať. Človek často zabúda na to, aké má šťastie, že je obklopenými toľkými úžasnými ľuďmi, vecami a vymoženosťami. A keď sa nám niečo nevydarí alebo nedostaneme, čo chceme, okamžite máme sklony pociťovať hnev a nenávisť voči celému svetu. Lebo máme pocit, že to voči nám nie je fér. Ale čo tak sa zamyslieť nad všetkým krásnym, čo už je súčasťou našich životov a úprimne sa tešiť z toho?

zdroj: pexels.com
Pripomeň si svoje hodnoty

Na malý okamih sa zastav a zamysli sa nad svojimi hodnotami. Čo je pre teba najdôležitejšie v tvojom živote, čo ťa robí šťastnou, čo ťa napĺňa? Prehodnoť svoje hodnoty, sny a ambície. A pouvažuj nad tým, či ťa tvoje činy, každodenné zvyky a ľudia, s ktorými sa stýkaš pomáhajú priblížiť k tvojim vytýčeným cieľom.

zdroj: pexels.com
Daj si pauzu

Pusti ten mobil z rúk, vypni internet, daj si pauzu od sociálnych sietí. Nadmerné množstvo stráveného na internete má beztak hromadu negatívneho vplyvu na človeka. Nechceš si predsa spôsobiť ešte viac škody. Tak radšej vstaň z postele a choď sa nadýchať čerstvého vzduchu alebo sa spoj so svojimi priateľmi v reálnom svete. Je to predsa oveľa väčšia zábava.

Pohyb

Skvelým spôsobom, ako svoje telo zbaviť negatívnych pocitov a opäť sa nakopnúť  je pohyb. Nevadí, ak vôbec neinklinuješ k fyzickým aktivitám alebo sa pri nich cítiš nemotorná a nesvoja. Stačí si pustiť zopár energických a veselých piesní a zatancovať si. Okamžite ti to rozprúdi krv v tele a ty sa budeš cítiť lepšie.

zdroj: pexels.com
Oddych

Keď už máš pocit, že takto ďalej skutočne nemôžeš fungovať. Všetko a všetci ti lezú na nervy, proste si dopraj oddych. Je úplne jedno, čomu sa budeš venovať. Dôležité je, aby si sa odreagovala a dobila si baterky. Či sa vydáš na prechádzku do prírody, pripravíš si horúci kúpeľ, zalezieš pod deku s horúcim čajom a knihou v ruke, je to na tebe. Hlavné, aby to bol tvoj čas, aby to bolo o tebe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.