unsplash.com

Nechcela som si ťa príliš púšťať k telu. Vedela som, že by to moje srdce opäť nezvládlo a nemienila som mu viac ubližovať. No bez toho, aby som o tom vedela sa mi doň vkradla láska. Pomaly, tichučko a nenápadne. Vždy, ak si mi napísal, na mojej tvári sa zjavil šťastný úsmev, oči mi žiarili zakaždým, akonáhle som ťa zbadala a srdce plesalo, keď sme sa stretli. Viem, urobila som obrovskú chybu, že som sa do teba zaľúbila a môžem si za to sama. No už to nedokážem vrátiť späť.

Najhoršie na tom všetko je, že si ma mal len na zábavku. Vôbec ti nezáležalo na mojich pocitoch, moje láskyplné vyznania ti boli ukradnuté a bolo ti úplne jedno, či mi svojím konaním nejako ublížiš. Verila som ti, do tvojich dlaní som vložila svoje srdce, no ty si ho zničil. Bez varovania si sa mi vkradol do života a premenil ho na peklo. Príliš neskoro som si uvedomila, že si sa so mnou len zahrával a za túto svoju obrovskú chybu trpko pykám. Odkopol si ma ako handru a to ti nikdy neodpustím.

zdroj: unspalsh.com

Už viac nikomu nedokážem veriť. V každom chlapovi vidím len zradcu, presne takého, akým si bol ty. Tým, že si ma odmietol som stratila vieru v seba. Mám pocit menejcennosti, len veľmi ťažko a nerada nadväzujem nové známosti. A nielen to. Bez slova si si zobral moju hrdosť. Kedysi som chodila s hlavou vztýčenou dohora, no teraz ma nešťastie ťahá k zemi. Už si ani nepamätám, kedy som sa naposledy smiala. Šťastie mi je presne tak isto vzdialené ako ty. Deň čo deň sa umáram vo svojich čiernych myšlienkach. Každý deň moju tvár zmáčajú slzy, ktoré nedokážem zastaviť.

Navyše som si istá, že už nikdy viac nebudem nikoho ľúbiť tak veľmi, ako teba. To, čo som k tebe cítila, bolo neuveriteľne intenzívne a viem, že sa to už nikdy nezopakuje. Som si istá, že žiadny chlap už nedokáže vo mne rozdúchať tie city a vášeň,  ktoré ma spaľovali pri tebe. Teba jediného som dokázala tak veľmi ľúbiť. Nikdy som nič podobné pri nikom inom nepocítila. Vedel si o tom, že si pre mňa naozaj výnimočný, no vôbec si to nebral vážne. Správal si sa ku mne ako ku všetkým tým desiatkam dievčat predtým. Neznamenala som pre teba nič.

zdroj: unsplash.com

Viem, že istý čas potrvá, kým sa z tvojho necitlivého odmietnutia spamätám. Prejde niekoľko mesiacov, kým sa opäť postavím na nohy a pozbieram zvyšky svojej sebaúcty.

Ja však verím, že raz nájdem niekoho, kto to prázdno v mojom srdci vyplní šťastím, zotrie mi slzy z líc a vyjadrí lásku tak, ako si ty nevedel. Pretože si zaslúžim viac.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating