Pexels/Ivan Samkov

Keď sa zamilujeme, túžime po tom, aby nám to vydržalo navždy. Aj keď v sebe máme kúsok rozumu, ktorý nás upozorňuje na to, aby sme vnímali aj realitu, my ho nechceme počúvať. Jasné, nežijeme v rozprávke, aby sme naozaj verili v to, že každá láska skončí vetou A žili šťastne až naveky, no aj napriek tomu, keď príde koniec skôr, ako sme čakali, poriadne to bolí. 

Bez ohľadu na to, či „kopačky“ prišli nečakane alebo to k nim smerovalo už dlhodobo. No to, čo ženy bolí úplne najviac, je vedomie, že ich partner vymenil za inú. Vtedy prichádza do našich sŕdc a hláv milión iných pocitov, otázok, výčitiek, hnev, …

Po prvotnom šoku a rozdýchaní faktu, že tvoja láska má už inú lásku, začneš premýšľať. V čom je lepšia ako ja? Čo som urobila zle? Mala by som sa zmeniť? Hľadáš dôvody, prečo sa to stalo, no nakoniec to všetko bude smerovať iba k tebe.

Ak totiž nezistíš pravdu, jediné, čo budeš robiť, bude sebaobviňovanie. Začneš sama seba presviedčať, že ty si bola tá zlá, ty si robila vo vašom vzťahu chyby, ty nie si taká dobrá ako sú iné ženy, … a preto ťa opustil. Hnev a výčitky prejdú k smútku a sklamaniu, ktoré nakoniec vyústia do pocitov menejcennosti a zničeného ega. Takýto rozchod má na našu psychiku väčší vplyv, ako si môžeš myslieť.

Ak sa rozídeš s partnerom, pretože ste si nerozumeli alebo ste na to mali iný dôvod mimo tretej osoby, čas vaše rany zahojí. Možno budeš plakať, možno sa budeš hnevať a možno si vydýchneš. Každopádne, naučíš sa, ako ísť ďalej a posunieš sa vpred. Pomaly zabudneš na minulosť a otvoríš sa budúcnosti. No ak bola dôvodom rozchodu iná žena, ktorú si vybral namiesto teba, nebude to také ľahké.

Tvoje sebavedomie bude poznačené tak, že bude ovplyvňovať všetky tvoje ďalšie vzťahy. Ak si niekoho nájdeš, budeš mať problém opäť veriť. Neustále budeš myslieť na to, či stojíš za to, aby ťa nevymenil ako ten pred ním. Neukážeš mu svoju pravú tvár, pretože budeš mať strach, že kvôli nej by ťa mohol opustiť. A tak budeš žiť v pretvárke a strachu z lásky.

Drahá, v takomto prípade si musíš zapamätať jedno. Nezabudni na to, že to bolo jeho rozhodnutie, nie tvoje. To, že on nevidel v tebe to najlepšie a nedokázal to milovať, ešte neznamená, že to v sebe nemáš. On len nebol ten pravý, ktorý si to všetko zaslúžil. Žiadna žena nie je lepšia ani horšia, iba si musí nájsť každá tú polovičku, s ktorou sa bude naozaj dopĺňať. Ty si možno nebola tou jeho, ale ver, že niekde na svete je tá tvoja.

Zabudni na výčitky a strach, pretože ti bránia nájsť si niekoho, kto si ťa naozaj zaslúži.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating