Instagram/flyingeagle_es, bejaraonfit

Počasie sa nám konečne trochu viac otepľuje a aj napriek tomu, že sú fitká stále zatvorené, môžeš pre seba niečo urobiť. Skús zaradiť do svojho dňa tieto vonkajšie aktivity. Budeš viac na čerstvom vzduchu, načerpáš potrebný vitamín D a ešte sa aj zbavíš nejakých zimných kíl navyše.

Nemusíš ísť na to hneď zhurta a začať robiť všetko naraz. Choď na to postupne, prípadne jednotlivé aktivity striedaj, aby ťa príliš skoro neomrzeli.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Prechádzka

To najjednoduchšie, čo pre seba môžeš urobiť. Už viac nemôžeš používať výhovorky, že je vonku zima, všade je sneh alebo ľad. Môžeš chodiť na prechádzky sama, pričom môžeš počúvať podcasty, audioknihy alebo obľúbenú hudbu. Prípadne si vezmi so sebou nejakého parťáka či psíka. Začni si napríklad zaznamenávať počet prejdených krokov a uvidíš, že ťa to bude motivovať, aby si dosahovala stále viac a viac.

Turistika

Prechádzku môžeš spojiť aj so spoznávaním krásnych zákutí našej prírody. Nezabúdaj, samozrejme, na platné obmedzenia a zdržiavaj sa len v dovolených okresoch. Ak nie si na turistiku zvyknutá, začni s ľahšími trasami, kde bude väčšinou rovinka a postupne pridávaj aj kopce.

Beh

Ak nemáš skúsenosti s behom, odporúčame najskôr začať s prechádzkou. Postupne prejdi na rýchlejšiu chôdzu, pomalší beh a až keď sa na to budeš cítiť, začni s riadnym behom. Dôležité je, aby si si neublížila, preto sa radšej nepreceňuj a prispôsob sa tomu, čo momentálne dokážeš. Zlepšenia sa ale dostavia veľmi rýchlo, čo ťa bude motivovať napredovať ďalej.

Skákanie cez švihadlo

Túto činnosť môžeš robiť aj vo vnútri, ale na čerstvom vzduchu ti to pôjde lepšie. Nedávno sme napísali celý článok o skákaní cez švihadlo, počas ktorého môžeš veľmi efektívne spaľovať kalórie. Určite si ho prečítaj skôr, než so skákaním začneš.

Bicyklovanie

Počas zimy bol tvoj bicykel odložený v garáži alebo na povale a teraz nastal ideálny čas, aby si ho oprášila a vytiahla. Môžeš sa chodiť bicyklovať sama, no pokojne vezmi aj kamošku alebo frajera. Keď si trúfneš na dlhšie vzdialenosti, môžete si urobiť aj pekný výlet.

Korčuľovanie

Korčuľovanie je ideálnou aktivitou, pri ktorej vypneš a budeš si vychutnávať čerstvý vzduch. Taktiež môžeš vziať aj kamošku, spoločne sa zabavíte ešte viac.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness