Hľadáš spôsob, ktorým by si účinne spaľovala kalórie, no beh sa ti veľmi neosvedčil? Na spaľovanie je ideálne kardio a máme pre teba jeden tip. Ide o švihadlo, cez ktoré sme skákali už ako deti na základnej škole.

Teraz je ideálny čas, aby si sa k tejto aktivite vrátila. Výhodou je, že ju môžeš vykonávať vo vnútri, ale taktiež môžeš vyjsť aj von. Základom pre skákanie cez švihadlo je dobrá obuv. Nikdy neskáč bosá, pretože by ťa veľmi rýchlo začali páliť chodidlá. Môžeš skákať na podložke na cvičenie, na drevenej podlahe či vonku na tráve.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Skákaním cez švihadlo dokážeš spáliť dokonca oveľa viac kalórií než behom. A stačí ti naozaj pár minút denne na to, aby si už po pár dňoch videla prvé výsledky. Ale nebudeme ti klamať. Ak si začiatočníčka, prvé dva dni pre teba nebudú jednoduché, no je dôležité, aby si sa nevzdala a aby si vytrvala.

zdroj: Unsplash/Element5 Digital

Možno budeš mať chuť po prvom dni skončiť, pretože zistíš, že je to ťažšie, než sa na prvý pohľad zdá. Budeš mať problémy s kondičkou a aj s dýchaním. Ale naozaj vytrvaj, pretože už po pár dňoch sa ti bude skákať oveľa ľahšie a budeš vidieť na sebe obrovský progres. 

Ľudia na internete sa zapájajú do týždňovej výzvy, počas ktorej za jeden deň urobia tisíc preskokov cez švihadlo. Ak sa ti to zdá veľa, máš pravdu. Ako úplnej začiatočníčke ti odporúčame začať pomalšie. Prvý deň si môžeš vyskúšať 50 či 100 preskokov, podľa toho, ako sa budeš cítiť. Každý deň si postupne pridávaj skoky navyše, až kým sa nedostaneš na tisícku alebo iné číslo, s ktorým budeš spokojná.

Pozri si týždenné výsledky dvoch dievčat, ktoré sa do výzvy zapojili a urobili naozaj veľký progres. Ale opakujeme, nemusíš sa naháňať za tisíckou, pokojne sa zapoj do výzvy podľa svojich možností a kondičky. Dôležité je, aby si sa tomu venovala pravidelne a aby si mala pohyb každý deň aspoň pár minút. 

Ideš do toho spolu s nami? Nezabudni sa odfotiť pred výzvou, aby si si mohla porovnať skvelé výsledky, ktoré dosiahneš.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.