Unsplash/Neal E. Johnson

Sú témy, ktoré sú v našej spoločnosti veľmi krehké. Napríklad tie, keď žena dostáva otázky o tom, kedy si už nájde priateľa, neskôr je to otázka svadby, potom bábätka, no a posledné sú otázky o tom, kedy bude druhé či tretie dieťa.

Dnes sa budeme venovať najmä téme tehotenstvo. Prezradíme ti, akými babskými radami, ktoré poznali už naše babičky a matky, môžeš zistiť pohlavie dieťaťa.

Ranné nevoľnosti

Vo všeobecnosti je toto najpopulárnejšia metóda, podľa ktorej sa predpokladá, čo žena čaká. Hovorí sa, že keď býva žene zle a nič v žalúdku neudrží, bude to dievčatko. Naopak, ak jej je dobre a môže jesť všetko na čo má chuť, narodí sa jej chlapček.

Chute na jedlo

Druhou radou je sledovanie toho, na čo má žena chuť. Pokiaľ má viac chuť na slané jedlá, vyprážané potraviny alebo na mäso, čaká chlapca. Ak túži viac po sladkostiach, čokoláde a koláčoch, bude mať dievčatko.

Tvar bruška

Tretia rada je veľmi nepresná, no vieš ako sa hovorí, pri určovaní pohlavia bábätka je to vždy 50/50 . Pokiaľ má žena pekné a okrúhle bruško, je v ňom baba. Ak je brucho položené skôr nižšie, predpokladá sa, že sa jej narodí chlapec.

Stav pleti

Určite si o tom už počula. „Joj, aká si krásna! Ty určite čakáš chlapčeka.“ Už naše babičky verili tomu, že keď je žena krásna, narodí sa jej malý valibuk. Traduje sa, že ak žena čaká dievčatko, všetku jej krásu si malá parádnica „ukradla“ pre seba, a tak je žena škaredšia.

Ospalosť

Pohlavie bábätka sa dá zistiť aj podľa toho, či je žena v prvých týždňoch unavená alebo nie. Ak áno, pravdepodobne čaká chlapčeka. Keď prekypuje radosťou a energiou, má väčšiu šancu, že sa jej narodí dievčatko.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife