Chceš milovať, no nemiluješ seba a niekedy sa len snažíš schýliť k tomu, aby si milovala niekoho, pretože sa nechceš cítiť sama.

Na jednu stranu sa však možno bojíš byť milovaná a myslíš si, že ťa skutočne milovať nikto nemôže. Prestaň však o sebe pochybovať a pusti do svojho života lásku. Nedoháňaj od seba ľudí, pretože sa môže stať, že zostaneš sama. No na druhú stranu nesúr niečo, čo ti môže ublížiť a čo nie je skutočné. Láska sa nedá stopnúť, priblížiť, odohnať či vynútiť. 

Miluj, keď si budeš istá sama sebou a svojimi citmi.

Miluj, keď budeš pripravená na to odovzdať niekomu seba a nebude to nasilu. Miluj, keď budeš vedieť, že táto láska nebude len zneužitá. Miluj, keď budeš cítiť, že je to správne.

Miluj, keď budeš pripravená, nie keď sa budeš cítiť sama a budeš chcieť svoje rany rýchlo zahojiť len niekým náhodným, s ktorým vieš, že to nemá budúcnosť.

Miluj, keď budeš milovať samu seba, pretože ak nebudeš najskôr milovať samu seba, ako budeš môcť milovať niekoho iného?

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Možno si sa niekedy bála zamilovať, aj keď si sa cítila šťastná, pretože si mala obavy, že by si nakoniec bola len ty tá zamilovaná. Potrebuješ niekoho, kto sa vie pretĺkať životom tak, ako ty sama. Niekoho, kto ťa podrží počas dní, keď je priťažké stáť. Potrebuješ človeka, ktorý ti vie dať presne to, čo potrebuješ. Potrebuješ milenca, ktorý ťa počúva dokonca aj keď mlčíš. 

Potrebuješ ho však až vtedy, keď budeš pripravená milovať a nielen vtedy, keď sa budeš cítiť osamelá.

Nie­kedy sa po­tre­bu­ješ iba za­sta­viť, upo­ko­jiť sa a pri­po­me­núť si, že ro­bíš všetko, čo je v tvo­jich si­lách, a bude to v po­riadku. Musíš sa naučiť milovať seba a pochopiť, že si najdôležitejšia osoba v tvojom živote.

Musíš pochopiť to, že najskôr musíš byť pripravená milovať. Až vtedy príde všetko ostatné. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.