Možno sa práve teraz skončilo leto, no to neznamená, že na sebe nemáš ďalej pracovať. Teraz prichádza ten pravý čas na to, aby si začala zlepšovať svoje telo. Tieto jednoduché cviky ti pomôžu k tomu, aby si sa cítila lepšie sama v sebe.

Drepy

Najdôležitejším cvikom pre pevnejšie pozadie sú práve drepy. Ak máš bolesti v kolenách, skús cvičiť pomalšie a len do takej hĺbky, do akej to tvoje kolená vydržia. Čím dlhšie ti cvičenie vydrží, tým viac ťa časom kolená pustia nižšie. Môžeš skúsiť aj baletné drepy, kde sa postavíš do bežného drepu, plus dáš špičky nôh od seba. Tento cvik opakuješ 3-krát po 20 drepov.

Výpady

Druhým dôležitým cvikom sú výpady, ktoré ti pomôžu spevniť aj stehná. Cvik začínaš tým, že najskôr vykročíš pravou nohou dopredu a ľavou pokľakneš, no nie úplne k zemi. Tento cvik môžeš robiť znova 3-krát po 20 alebo môžeš obe nohy striedať.

Mŕtvy ťah

Mŕtvy ťah môžeš vykonávať s činkou, alebo ak ju práve nemáš k dispozícií, tak cvičíš len so svojou váhou. Ak cvičíš s činkou, tak základom je mať nohy pripravené do drepu od seba a činku mať položenú na stehnách.

Dôležité je, aby si mala činku na stehnách tak, aby bránila stehnám ísť dopredu. Pomaly sa predkloň a činku posúvaj až smerom k lýtkam, pričom stehná a zadok pomaly tlačíš dozadu. Vrátiš sa do východiskovej polohy a tento cvik opakuješ 3-krát po 20 ťahoch.

Dvíhanie panvy

Posledným cvikom je dvíhanie panvy. Jednoduchý cvik ku ktorému potrebuješ len podložku na chrbát. Chrbtom si ľahneš na podložku, kolená dáš od seba a pomaly začneš dvíhať panvu. Cvik opakuješ 5-krát po 10 zdvihoch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.