hipandhealthy.com

Keď ma prvýkrát zavolal priateľ do fitka, smiala som sa. Nevedela som si predstaviť, čo tam budem so všetkými činkami robiť. Dovtedy som behávala, plávala, cvičila s vlastnou váhou, ale nikdy som neposilňovala. Fitko som si predstavovala ako priestor, kde sú nejaké prístroje a na nich sa striedajú muži, ktorí sa ledva zmestia medzi zárubne. Prekvapivo som sa mýlila… Cvičeniu s váhou som podľahla a ešte viac ma motivovalo to, keď som už asi po 2-3 týždňoch cvičenia videla výsledky.

Ak si teraz hovoríš, že vyzerám ako nejaký kulturista a mám nenormálne svaly, tak ťa určite sklamem. Ženy, ktoré môže vidieť na rôznych fitness časopisoch majú také viditeľné svaly, len vďaka tomu, že sa roky obmedzovali, tvrdo makali, jedli množstvo výživových doplnkov a hlavne niekoľko dní pred súťažou ani nepili. Žena nie je biologicky predurčená na také získavanie svalovej hmoty ako muž, môže za to hormón testosterón, ktorého majú ženy omnoho menej ako muži. Keď sa rozhodneš cvičiť s činkami, budeš sa cítiť silnejšia, lepšie si dokážeš vyformovať postavu, ale určite ti nenarastú MEGA svaly.

zdroj: freepik.com

Čítala som jednu štúdiu, kde pozorovali 700 žien, ktoré začali cvičiť so závažím 3x do týždňa, po dobu 25 minút. Výsledkom bolo získanie takmer 1 kg svalovej hmoty a strata 4 kg tuku.

Ešte stále váhaš? Dvíhanie ťažkých váh je nepochybne účinné pri spaľovaní tukov. Na tomto type cvičenia je ešte zaujímavé to, že aj dlho po cvičení telo spaľuje tuky, teda aj v čase odpočinku.

zdroj: freepik.com
Všetko čo potrebuješ je 30 – 60 minút cvičenia so závažím asi 3x do týždňa. Vďaka tomuto cvičeniu sa budeš cítiť lepšie a budeš mať viac času na iné aktivity, pretože napr. pri behaní by si rovnaký počet kalórií spálila za omnoho dlhšiu dobu.

Nenechaj sa ovplyvniť negatívnymi predsudkami a skús nakuknúť do sveta posilňovania. Ak si nie si istá, ako máš jednotlivé stroje používať, opýtaj sa! Každé fitness by malo mať nejakého skúseného zamestnanca (prípadne majiteľa), ktorý ti vysvetlí alebo poradí, ako začať cvičiť. Aj na našej stránke budú pribúdať články na túto tému, takže nás sleduj a dozvieš sa nejaké ďalšie typy. Tak, čo presvedčila som ťa?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness