Instagram/wonderful_swiss/ig_tuscany_

Snáď neexistujú v našom živote krajšie spomienky, ako tie, v ktorých sa vraciame na miesta, ktoré nám ukradli srdce. Cestovanie je niečo, čo nás učí nové veci, dodáva nám energiu, ukazuje možnosti a dáva pocit nekonečnej slobody. Každá z nás má určite nejaké miesto, mesto či všeobecne krajinu, ku ktorej ju to akosi ťahá. Chceme ísť niekam, kde sa budeme cítiť, ako by sme tam patrili. 

Ak si skôr romantická duša ako dobrodružná, určite bude pre teba to pravé niečo, kde budeš cítiť pokoj, kde sa budeš pozerať na západy slnka, vychutnávať dychberúce scenérie a len tak užívať prítomný moment, možno aj po boku niekoho, koho miluješ.

Keď je toto tvojím snom, potom by si za svoj život mala navštíviť niektorú z nasledujúcich krajín!

Francúzsko

Jedno z najromantickejších miest sveta je určite Paríž, takže Francúzsko nesmie v tomto výbere chýbať. Aj keď chcú mať pod Eiffelovkou fotku asi všetci zaľúbenci, ver, že táto krajina má aj mnoho iných miest, kde si dokonalé chvíle s partnerom vychutnáš omnoho viac než v meste, kde sa to hemží turistami.

Za zmienku stojí rozhodne oblasť Provensálsko, ktoré je typické svojím vidieckym štýlom, bielym nábytkom, levanduľovými motívmi všade naokolo, dobrým vínom, historickými uličkami, jednoducho, srší z neho romantika. Francúzska riviéra je taktiež oblasť, kde sa môžeš vidieť vychutnávať život pri pohľade na azúrovú vodu.

Švajčiarsko

Táto krajina sa na prvý pohľad nemusí javiť práve ako romantická destinácia, no spojenie jej úžasnej prírody a scenérií, ktoré dotvára v horách jej typická architektúra, to je niečo, čo sa ti môže naozaj zapáčiť. Najmä, ak s partnerom preferujete spoznávanie krajiny a úžasné výhľady namiesto rande v meste. Nájsť si tu miesto, z ktorého budete mať skvelý výhľad nie je najmä v horskej oblasti vôbec ťažké, pretože je sa tu stále na čo pozerať.

V tejto krajine nájdeš aj mnoho jazier, takže aj to môže byť voľba pre teba, ak ťa lozenie po kopcoch až tak veľmi neláka.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie