Miluješ zvieratká rovnako ako my a už odmalička si milovala návštevy zoologických záhrad? To, že si teraz staršia, vôbec nevadí, určite ťa návšteva zvierat poteší stále rovnako. Ale čo ak by si si ich okrem pozerania vo voliérách mohla aj pohladkať?

Na Slovensku existuje viacero kontaktných ZOO, v ktorých môžeš zvieratká pohladkať alebo nakŕmiť. Alebo rovno oboje spolu. No neznie to skvele? V súčasnej situácii ale odporúčame vždy pred plánovanou návštevou skontrolovať ich webovú stránku a zistiť si ich otváracie hodiny, prípadne za akých upravených podmienok máte povolený vstup do areálu.

Určite si pribaľ rúško a snaž sa dodržiavať odstup od ostatných ľudí, aj keď to môže byť trochu náročnejšie. Všetci dobre vieme, koľko ľudí sa obvykle zvykne v takýchto priestoroch pohybovať. Ale ani to nech ťa neodradí od krásneho zážitku, ktorý si v kontaktnej ZOO môžeš vychutnať. Vezmi napríklad svojho frajera a užite si dokonalé rande.

ZOO Kontakt

Asi najznámejšou je ZOO Kontakt, ktorú nájdeš v Liptovskom Mikuláši. Pohladkať a nakŕmiť môžeš rôzne druhy zvierat. Prehliadkou ťa bude sprevádzať vyškolený personál, ktorý ochotne odpovie na všetky tvoje otázky. Navštíviť môžeš aj vedľa susediacu Motýliu záhradu alebo Tatrapolis, kde nájdeš miniatúry svetoznámych stavieb.

Malkia Park

Občianske združenie poskytuje útočisko hlavne mačkovitým šelmám, ktoré pochádzajú z cirkusov, iných zoologických záhrad či od súkromných osôb. Vo voľnej prírode by už ale neprežili, tak na tomto mieste nájdu všetko, čo potrebujú. Okrem divokých šeliem ale nájdeš aj iné zvieratká a pohladkať a nakŕmiť si môže napríklad zebry, ťavu, somáriky, lamu, kozy, ovce alebo vodnú hydinu. Malkia Park sa nachádza v Orechovej Potôni.

View this post on Instagram

Nuž, budem si tu ja oddychovať ☺️ a kukať na vás … Inak volám sa Kelly a ano jedno oko mi zabieha, no čo už , to je výsledok mojej genetiky. Ale inak som v pohode, levica ako sa patrí 👑 možno trochu viac bledšia až biela ako ostatné typicky sfarbené levíky 🦁 Viete ako sa volá moja genetická vada, ktorá spôsobuje toto bledé sfarbenie? Častokrát si to mýlia s albinizmom, ale to je viac ojedinelé a keby som mala albinizmus, mala by som červené oči 🙈 Tak dúfam, že ste sa o mne niečo naučili u nás 😉 My máme otvorené od 10:00 do 18:00 🐾 viac informácií nájdete na www.malkiapark.sk #malkiapark #KellyMalkiaPark #bielylevpúšťový

A post shared by 𝑴𝒂𝒍𝒌𝒊𝒂 𝑷𝒂𝒓𝒌 (@malkiapark) on

Minifarma

Minifarmu nájdeš v obci Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom. Tešiť sa môžeš na miniatúrne hospodárske zvieratká, ale taktiež aj na lesné zvieratká, maxi sliepky či maxi králiky.

Zveropark

Zveropark sa nachádza blízko Žarnovice, konkrétne Revištské Podzámčie. Nájdeš tu hospodárske, lesné, ale aj cudzokrajné zvieratá, napríklad lamu, skunka či medvedíka čistotného. Ak máš rada ryby, nejakú si rovno môžeš aj uloviť a potom, samozrejme, odkúpiť. Rybárske náčinie ti požičajú.

View this post on Instagram

*** KEDY OTVORÍME ZVEROPARK?*** Priatelia, avizovali sme, že 4.4.2020 otvoríme tohtoročnú sezónu vo Zveroparku. Aktuálna situácia nám však ukazuje, že otvorenie sezóny sa posunie – termín zatiaľ nepoznáme, všetko záleží od toho, ako sa bude celá situácia na Slovensku vyvíjať. ☹️ Aj my sa správame zodpovedne, a hoci si veľmi želáme dokončiť práce na všetkých novinkách tejto sezóny, zdravie našich kolegov, ich rodín a iných ľudí je pre nás na prvom mieste, preto sme práce v areáli dočasne pozastavili. Tí ktorí môžeme, pokračujeme v prípravách z domova, aby sme po odznení pandémie čo najskôr otvorili Zveropark. Nasledujúce dni/týždne Vám aspoň trochu poodhalíme niečo z pripravovaných noviniek, verte, máte sa na čo tešiť 🙂 Teraz sa ešte viac ako inokedy tešíme na ten deň, kedy budeme môcť opäť otvoriť pre Vás naše brány a kochať sa pohľadom na rozžiarené detské tváričky. 🙏 O všetkom budeme včas informovať. #budmezodpovedni #spolutozvladneme #ruskoniejehanba #zveropark #tesimesanasezonu

A post shared by ZVEROPARK (@zveropark.sk) on

Wild Park

Vo Veľkej Lomnici nájdeš Wild Park Resort, kde si okrem iného môžeš objednať aj ubytovanie. Tešiť sa môžeš na viac ako 40 ohrozených druhov zvierat a profesionálne komentované prehliadky. Aj keď nejde vyslovene o zoo s priamym kontaktom, niektoré zvieratká si pohladkať budeš môcť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.