Instagram/farma.markiza

V sobotu sme počas napínavého živého vysielania spoznali víťaza 13. série reality šou Farma. Stal sa ním Miroslav Debnár, prezývaný tiež Mesut. Fanúšikovia na instagramovom profile relácie vyjadrovali ihneď v komentároch nesúhlas a celé finále označovali za podvod, ktorý bol vopred dohodnutý.

Najviac sa rozhorčovali nad záverečnou otázkou v kvíze, ktorú si môžeš pozrieť aj vo video archíve televízie. Evelyn položila otázku „Koľko kilogramov bronzu ste použili na zvon?“ Ako možnosti dostali A: 30, B:35 a C:40. Dávid tipoval A, Eva C a Mesut B. Moderátorka vyhlásila za správnu odpoveď možnosť B, vďaka čomu sa Mesut stal absolútnym víťazom finálového večera. A práve v tejto odpovedi nastáva najväčší problém.

Farmári na statku odlievali zvon. V ukážke v archíve môžeš nájsť, ako hospodár Martin hneď v úvode povie, že v tégliku je roztavených 40 kíl bronzu, ktoré následne použili na odliatie. To by zodpovedalo možnosti C. Evelyn však označila ako správnu B, kde bolo uvedených len 35 kilogramov.

Diváci v komentároch si všimli aj detail, že Mesut síce označil ako odpoveď B, no pri záverečných gratuláciách mu už na displeji svietilo C. Vidieť to môžeš aj v tomto videu. Kvôli týmto veciam si tak myslia, že víťazkou sa mala stať Eva, ktorá pre tieto chyby prišla o rozprávkovú výhru 75-tisíc eur.

Vo videu nižšie nájdeš rozhovor s exfarmárom Lukášom Stanislavom (účastník Farmy 12) a Mesutom, ktorý sám povedal, že označil odpoveď s 35 kilogramami bronzu.

V komentároch zaznela aj informácia, že chyba nastala aj pri inej disciplíne. „A čo tá mrkva. Keď povedala Evelyn, že komu padne, je diskvalifikovaný. A Mesutovi padla mrkva a Evelyn, že rýchlo ju zdvihni a zjedz ju. To čo malo byť?“

Pravdou je, že v opise tejto disciplíny presne odznelo: „Kto však strhne mrkvu alebo palec zo špagáta, bude diskvalifikovaný.“

Čo si o týchto detailoch myslíš ty? Mala by sa k tomu podľa teba televízia vyjadriť?

Fanúšikovia Farmy sa v komentároch poriadne rozohnili

zdroj: Instagram/farma.markiza

zdroj: Instagram/farma.markiza

Ako prebiehalo finále Farmy 13

Zdroj: Instagram/farma.markiza & videoarchiv.markiza.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News