Bol slabý. Bol nerozhodný a zaplatil za to najvyššiu sumu. Obetoval teba pre svoj vlastný komfort. Taký muž ťa nie je hodný. Nie je hodný tvojej snahy, námahy, energie. Nezaslúži si tvoj boj. Boj, ktorý zvádzaš s každým, ale najmä sama so sebou. Nie je hodný tvojho utrpenia ani tvojich sĺz, ktorých sa prelialo neúrekom. Ty si silná, si silnejšia ako si myslíš a ako sa ti ostatní snažia nahovoriť. Ak nestačí tvojej sile je ti príťažou. Si tým, kým si a to nezmení. To na tebe zo začiatku miloval najviac. Tvoje pochopenie, jemnosť, ako si s ľahkosťou preskakovala všetky prekážky. Na druhú stranu tvoju silu. Nebola si len krehkou bábikou v jeho vitríne. Bola si oheň, oheň, ktorý nezvládal držať v miere. Nechal ťa zhorieť.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Tvoje pochopenie ťa stálo všetko. Ja viem, ostalo v tebe prázdno neľudských rozmerov. Diera, ktorá pohlcuje všetko o čo sa pokúsiš. Požiera všetko šťastie, ktoré sa snažíš nájsť v tých najmenších čriepkoch, ktoré jeden po druhom zbieraš zo zeme a snažíš sa z nich opäť poskladať to, čo to predstavovalo pred tým než sa prehnal tvojím životom. Srdce.

Cítiš chlad, ale to je v poriadku. Chvíľu potrvá, kým sa ohreješ a otvoríš okolitému svetu. Staviaš múr, ktorý bude nereálne prekonať a každým okamihom rastie čoraz vyššie.

Povedal ti, že ho nepoznáš úplne a ty s ním môžeš len súhlasiť, poznáš ho len podľa toho, čo po sebe zanechá. Ako  tornádo.

unsplash.com

 Nechala si ho vojsť a čakala si, že si to bude vážiť. Že ocení to, kým si. Miesto toho všetko vyplienil. Zničil všetko čo z teba robilo človeka. Musela si sa toho vzdať, musela si sa pustiť a nechať samú seba spadnúť pretože niekedy nechať veci odísť bolí menej ako sa ich pridržiavať a čakať, že on urobí to isté. Vieš, že milovať znamená, že niektoré veci musíš nechať ísť, že jeho musíš nechať ísť.

Nestačil sa ti vyrovnať. Nevedel. Nestíhal. Pravdou je aj fakt, že ho brzdila vlastná minulosť akoby bol jednou polovicou niekde inde. Pri niekom inom. Ty si to vedela, bolel ťa ten pocit, ktorý si mávala čoraz častejšie. Pocit, pri ktorom ťa až mrazilo. Cítila si bolesť najmä preto, lebo si vedela, že máš pravdu. Chápem, občas sa upokojujeme spôsobom, kým to nepovieš nahlas, neexistuje to.

Odsúvala si nevyhnutné, pretože si nebola pripravená nechať to ísť, ale to nebudeš nikdy. Teraz už vieš, že si mala vstať pri prvej príležitosti, zbaliť sa a opustiť to čo ťa zraňuje najviac. Bol slabý. Slabý muž si nezaslúži silnú ženu. Neboj sa, nájdeš toho kto oheň, ktorý predstavuješ ustriehne natoľko aby zahrial obe vaše srdcia a neurobí z neho tvoj hrob. Niekoho kto ťa nenechá zhorieť.