Bol slabý. Bol nerozhodný a zaplatil za to najvyššiu sumu. Obetoval teba pre svoj vlastný komfort. Taký muž ťa nie je hodný. Nie je hodný tvojej snahy, námahy, energie. Nezaslúži si tvoj boj. Boj, ktorý zvádzaš s každým, ale najmä sama so sebou. Nie je hodný tvojho utrpenia ani tvojich sĺz, ktorých sa prelialo neúrekom. Ty si silná, si silnejšia ako si myslíš a ako sa ti ostatní snažia nahovoriť. Ak nestačí tvojej sile je ti príťažou. Si tým, kým si a to nezmení. To na tebe zo začiatku miloval najviac. Tvoje pochopenie, jemnosť, ako si s ľahkosťou preskakovala všetky prekážky. Na druhú stranu tvoju silu. Nebola si len krehkou bábikou v jeho vitríne. Bola si oheň, oheň, ktorý nezvládal držať v miere. Nechal ťa zhorieť.

Tvoje pochopenie ťa stálo všetko. Ja viem, ostalo v tebe prázdno neľudských rozmerov. Diera, ktorá pohlcuje všetko o čo sa pokúsiš. Požiera všetko šťastie, ktoré sa snažíš nájsť v tých najmenších čriepkoch, ktoré jeden po druhom zbieraš zo zeme a snažíš sa z nich opäť poskladať to, čo to predstavovalo pred tým než sa prehnal tvojím životom. Srdce.

Cítiš chlad, ale to je v poriadku. Chvíľu potrvá, kým sa ohreješ a otvoríš okolitému svetu. Staviaš múr, ktorý bude nereálne prekonať a každým okamihom rastie čoraz vyššie.

Povedal ti, že ho nepoznáš úplne a ty s ním môžeš len súhlasiť, poznáš ho len podľa toho, čo po sebe zanechá. Ako  tornádo.