Čo naozaj bude potrebovať, aby dokázala na Slovensku prežiť a aby si po jej odchode mohla mať pocit, že si jej pripravila super zážitok? Jasné, na prvom mieste budú ľudia, ktorých stretne a ich prístup k nej, bez toho si to tu užiť nemôže. Ale aj tak stále existuje zoznam vecí, ktoré môžu babe zo zahraničia na Slovensku poriadne uľahčiť život.

 

Prvý deň, na ktorý nezabudne

Prvý veľký problém, ktorý budeš musieť riešiť, je presvedčiť ju, že Slovensko je skvelé. Po vystúpení z vlaku, či lietadla a rozhliadnutí sa po neporiadku naokolo, totiž ten pocit mať nemusí. Urob jej preto z prvého dňa v hlavnom meste zážitok. Zober ju na výhľad nad mesto, potom na dobrý obed, napríklad do SOHO a potom niekam na shopping, možno len tak sa potĺkať uličkami Starého Mesta a objavovať útulné maličké obchodíky. Uvidíš, hneď sa bude na Slovensko pozerať inak.kamka

foto: flickr/Hugo

 

Zoznam miest, ktoré musí vidieť, ale aj zoznam miest, ktorým sa musí vyhnúť

Úplne vážne. Predstav si, aká by si bola sama rada, keby pre teba takéto zoznamy niekto pri návšteve krajiny pripravil. Nejde len o to, že povieš o najkrajších miestach Slovenska, ale hlavne jej ukážeš, že je tu vítaná. Že sme priateľský národ, ktorý je ochotný poradiť, a to môže byť dôležitejšie ako čokoľvek iné. No a navyše sa takto dostane na skutočne krásne miesta a vyhne sa tým, ktoré za to nestoja. Ak si chceš byť istá, že na žiadne z krásnych slovenských miest nezabudneš, tento web ti možno pomôže.

kamkaBA

foto: tumblr.com/sweetdandelion

 

Rýchla praktická pomoc #1: Odvoz

Ono sa to možno nezdá, no jedna z vecí, s ktorými bude mať tvoja kamoška na Slovensku problém, bude presunúť sa z jedného miesta na druhé. Ak s ňou nebudeš môcť sama všade behať, vždy je dobré mať v zásobe čísla taxi služieb, ktoré jej pomôžu. Ak ťa príde pozrieť kamoška zo západnej Európy, stačí povedať, že aj u nás funguje Uber

taxi

foto: dailyhellas.com

 

Rýchla praktická pomoc #2: Volania a internet

Pravdepodobne nebudeš môcť byť s kamoškou počas celého jej pobytu na Slovensku. Budete si chcieť volať, písať, zdielať fotky, čo môže so zahraničnou kartou znamenať nemalé peniaze. Ak ale svojej zahraničnej návšteve vybavíš SIMku od nejakého slovenského operátora, ušetríte veľa peňazí a môžete byť stále v kontakte. Najvýhodnejšiu kartu ponúka 4ka. Vybavíš ju za pár minút na každej pošte a za 1 min. hovoru, 1SMS alebo 1MB dát zaplatí iba 4 centy. Aj vďaka takémuto komfortu sa bude tvoja kamoška cítiť ako doma. A presne o to ide :).

mobil

foto: pexels.com

Zdroj titulnej fotografie: flickr/Guillaume Speurt

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating