unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Myslím si, že si už ani nepamätáš moje meno. Ani ja neviem to tvoje. Nedokážem si vybaviť tvoju tvár. No dokonale si pamätám tvoje oči. Neviem aký máš hlas, ale akoby som ešte stále počula tvoj smiech. Občas ťa vídam v mojich snoch, ale tvoj obraz vidím vždy rozmazane. Prečo mi nedáš spávať, napriek tomu, že si už dávnou minulosťou?

Bývalá láska

Tvoj dotyk mi ešte stále brní na koži. Pri spomienke na tvoj pohľad sa stále chvejem. Stále cítim motýliky v bruchu pri spomienke na nedočkavosť pred naším prvým stretnutím. Neviem prečo na teba neviem prestať myslieť. Ani si už nie som istá, či sme sa vôbec poznali. Kým ostane spomienka, ostane aj udalosť. Aj keby sme sa už nikdy nestretli, dal si mi niečo, čo mi už nik nevezme. Vzal si mi dych i vietor z plachiet. Zvlnil pokojnú vodu môjho života a úplne narušil jeho stabilitu. Už si iba moja bývalá láska, ktorá ostane navždy v mojom srdci. Napriek tomu, že si už viac predstava ako realita.

Bývalá kamarátka

Niekedy rozmýšľam nad tým ako sa máš a ako sa ti darí. Trávili sme spolu 24/7 nášho času a dnes sa už nevídame. Si moja bývalá najlepšia kamarátka. Keby sme sa stretli na ulici, neviem, či by sme sa vôbec pozdravili. Už viac nie sme deti. Sme dospelé ženy. Aj tak sa vždy pousmejem nad našimi zážitkami. Prvýkrát sme sa spolu opili, vyskúšali prvú cigaretu. Po večeroch sme spolu rozoberali tie najväčšie hlúposti. Toľko sme sa spolu smiali. Rady sme všetkých naokolo ohovárali. Priatelili sa i naši rodičia. A potom to skončilo. Život ide tak strašne rýchlo, že sme sa ani nestihli obzrieť a naše cesty sa navždy rozdelili. I keď to znie depresívne, vôbec to tak nie je. Sú to už len úsmevné spomienky a ja na teba spomínam iba v dobrom a želám ti do života to najlepšie. Zaslúžiš si to a ja ti ďakujem za všetok čas, ktorý sme spolu strávili.

Bývalé ja

Kiežby som dostala v živote šancu prehovoriť s mojím starým ja a poriadne mu vyčistiť žalúdok. Toľko vecí som mohla spraviť inak. Vo svojom živote neľutujem nič okrem ľudí, ktorým som ublížila. Nechcela som. Bola som veľmi sebecká na to, aby som vôbec premýšľala nad dopadom mojich rozhodnutí. Viem, že všetko zlé ma priviedlo tam, kde som dnes, ale veľa vecí mohlo skončiť lepšie a jednoduchšie. Ja osobne verím tomu, že sa ľudia menia. Verím tomu, že aj ja som sa zmenila. Nikdy som nebola a ani nechcem byť dokonalá, ale chcem by dobrý človek. Aby na mňa mohli byť rodičia pyšní a aby ma ľudia mali radi.

View this post on Instagram

Pool days 😎

A post shared by @ mariestriberger on

Čo ma môj život naučil?

Že nič netrvá večne a preto sa teším zo všetkej krásy. Ľudia prichádzajú a odchádzajú a my svojim blízkym nesmieme zabúdať vyjadriť naše city, pretože tu nemusia byť navždy. Že sa pre svoje chyby nesmieme nenávidieť, musíme sa z nich poučiť. Milovať sa takí, akí sme. Ľudia nás majú radi takých, akí  sme. Nemá zmysel sa na niečo hrať. Ľudia si zaslúžia druhú šancu. Aj my si ju zaslúžime, len si musíme dobre premyslieť, či o ňu stojíme. Slnko, mesiac a pravda, to sú tri veci, ktoré neostanú navždy ukryté. Je pekné sa niekedy nostalgicky zamyslieť nad minulosťou, no musíme žiť pre prítomnosť. Niekedy bývalá musí ostať bývalá, aby mohla prísť súčasná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife