Photo by Oziel Gómez on Unsplash

Poviem vám pravdu. Po jednej neúspešnej láske som zanevrela na lásku. Keď som stretla zaľúbený pár, ktorý si lásku prejavoval, prevrátila som očami. Tvrdila som, že aj tak im to dlho nevydrží, a sklamú sa. Presne tak ako ja.

Pri otázke, prečo som taký pesimista, som im so sklonenými očami odvrkla, že neverím na lásku. Myslela som si, že v živote neexistuje tá pravá, úprimná láska. Tá, čo prežije všetky krízy, všetky zlé chvíle, všetky hádky a odlišné názory. Mala som to vsugerované v hlave a odmietala iný názor. Hoci som videla, že veľa párom to klape, zastávala som si svoj názor. Kvôli jednej nevydarenej láske.

Mala som sa dobre. Sústredila som sa na svoje záľuby, našla rôzne koníčky. Paradoxne, trávila som kopec času s kamarátmi, ktorí mali vzťah a boli šťastní. Samozrejme, že som sa z nich tešila. Priala som im to. Svojím spôsobom som chcela mať aj ja niekoho, s kým by som sa delila o zážitky a vytvárala s ním tie nezabudnuteľné zážitky. Avšak, vždy keď som na niečo také myslela, hneď sa mi vynorila tá zlá skúsenosť. A takto som to vždy zdrhla s pocitom, že budem sklamaná.

Ale on to nevzdal. Tá jeho snaha netrvala mesiac či rok. Trvala dlhšie. Niekedy ma to odrádzalo, avšak vždy prevládal ten pocit, že to myslí vážne. Že bol ochotný počkať, pokiaľ nezmením názor. Viem, znie to divne. Vždy mi pripomínal, že som ľúbená. Zvládol každú moju snahu o ukončenie kontaktu, čo bolo len kvôli môjmu strachu. Stal sa neoddeliteľnou súčasťou môjho života, avšak dlho som ho držala vo friendzone.

A dokázal nemožné. Dal mi čas a ukázal mi, že aj ja som schopná ľúbiť. A aké to je? Úprimné. Nepozerám sa na svet tak negatívne. Dokonca sa usmievam ako mesiačik, keď vidím šťastný pár. A za toto môže jedine on. Naplnil moje srdce, moju hlavu krásnymi vecami, a vďaka nemu pociťujem šťastie. Hľadám vo všetkom to povestné dobro, a nie zlo. Samozrejme, som si vedomá, že to môže dopadnúť zle a ja sa znova sklamem. Avšak, už nikdy nezanevriem na lásku. Pretože tá existuje. A to si budem navždy pamätať.

Nech naša láska dopadne akokoľvek, patrí ti obrovská vďaka za to, že si mi dokázal, že som schopná milovať.  Čo sa má stať, príde k nám. Ty si si ma našiel, a ja si ťa nedám. Ďakujem ti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating