Nedávno sa ma niekto opýtal, aký mám názor na to, keď sa ľudia vrátia k svojmu ex priateľovi. Chvíľu som popremýšľala, no v konečnom dôsledku mi stále napadlo, že to ešte nikdy neprinieslo nič dobré.

Samozrejme, nedá sa hádzať všetkých do jedného vreca a určite existujú svetlé výnimky, no ja som sa s takými nestretla. A to ani z vlastnej skúsenosti, ani z počutia. Verím však, že ľudia sa dokážu zmeniť, no musí to byť ich vlastné rozhodnutie, ktoré vychádza z ich najlepšieho úmyslu. 

Až na zopár výnimiek verím, že ľudia, ktorí sa rozišli, na to mali pádny dôvod. Či už to boli chyby, ktoré nedokázali odpustiť. Zlozvyky, ktoré viac nevedeli tolerovať. Povahy, ktoré sa im časom znechutili. Klamstvá a iné podvody, alebo nedostatok lásky a úcty, ktorá vo vzťahu chýbala. A človek sa nerozhodne ukončiť svoj vzťah, ktorý tak dlho budoval zo dňa na deň. Predchádza tomu množstvo úvah o tom, či robí správnu vec. Spytovanie svedomia, zvažovanie plusov a mínusov. Teda aspoň vo väčšine prípadov, ak nerátam búrlivé rozchody, ktoré vznikli len ako následok aktuálnej emócie.

zdroj: Image by Ryan McGuire from Pixabay.com

Po tom, čo tento veľký skok do neznáma urobíme, pocítime akúsi úzkosť. Cítime sa osamelo a nevieme, čo máme robiť. Rozmýšľame, či sme urobili správnu vec. Začíname prehliadať všetko zlé, čo nám kedy partner urobil, všetko s čím sme neboli spokojné a čo nás dlhodobo zožieralo.

Pred očami máme len pekné spomienky a sebaľútosť. A presne v tomto momente a ľudia zvyknú vrátiť tam, kde ich šťastie už dávno uletelo. A možno to aj funguje, mesiac dva alebo tri, no časom zisťujeme, že náš partner sa vôbec nezmenil. Veci, ktoré nám vadili nám neprestali vadiť zo dňa na deň. Krivda, ktorú sme cítili, keď nás podviedol nikam nezmizla. A naše nezmyselné hádky pokračujú neskôr.

Nechcem byť zlá, no klopať na dvere minulosti, je ako vybrať si prezreté ovocie, namiesto toho, ktoré dozreje o pár dní. Skús rozmýšľať triezvo, a to aj vtedy, keď tebou burcujú emócie. Po prípade si nechaj čas, dobre sa vyspi a ráno porozmýšľaj, či ti môže starý partner priniesť do života niečo nové.

Neboj sa, že zostaneš sama, na svete existuje veľa ľudí, ktorí hľadajú presne to isté, čo hľadáš ty. Neboj sa posunúť vpred a vkročiť do novej rieky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.