pixabay.com

Nechcem popierať, že som ťa milovala, nebola by to pravda. Nechcem klamať sama sebe, že si si nezískal moje srdce, pretože získal. Nechcem vravieť, že som po tebe nedychtila, pretože by to bola obyčajná lož. V skutočnosti som to takto intenzívne neprežívala s nikým iným iba s tebou.

Očaril si ma tak veľmi, že som sa do tebe takmer okamžite zbláznila. V mojich očiach si bol dokonalý a nechcela som zostarnúť s nikým iným. Chcela som byť len vedľa teba. Keby som len vtedy vedela, že si slepo odvraciam zrak od vecí, ktoré tak veľmi nechcem vidieť.

Keby som len vtedy vedela, ako úboho som sa správala, keď som bola s tebou. Keby som len vtedy vedela, že mi spôsobíš toľko bolesti a sklamania a že ma tak veľmi bude bolieť duša.

 

Neviem ti povedať, či by ma tieto výčitky presvedčili o tom, aby som sa do teba nezamilovala. Skôr nie. Nemôžem a nechcem ľutovať, že som sa ťa milovala spôsob, akým to viem iba ja.

Napadá mi však jedna vec, ktorú si prajem aby som vtedy mohla zmeniť. Kiežby som seba milovala vtedy viac. Kiežby som vtedy vyhradila priestor aj milovaniu seba samej. Aby všetka moja láska nepatrila iba tebe, ale aby som dokázala vtedy pocítiť, že seba milujem málo. Ľutujem, že som zlyhala a nedala si lásku, ktorú som si zaslúžila.

Nepovažujem za chybu to, že som ťa našla tam vonku a že som pre teba stratila pôdu pod nohami. Nebola to chyba, že sa naše tak odlišné cesty stretli. Úprimne, bolo to aj na niečo dobré. Na čo však zistím inokedy. Som šťastná, že stretnúť sme sa mohli. Napriek tomu, ako to teraz medzi nami vyzerá, nezabudnem na to, akí šťastní sme boli. Mali sme ďaleko od dokonalosti, ale mali tak veľa. Mali sme jeden druhého.

Určite mal tvoj príchod do môjho života nejaký účel. A preto nás dvoch nepovažujem za chybu. Chybou bola skutočnosť, že som ti tak jednoducho dovolila, aby si ma zmenil. Pred tebou som rada trávila čas so sebou, starala sa o svoju dušu. Všetky svoje potreby a túžby som vždy do bodky uskutočnila. Keď som začala chodiť s tebou, tento pocit seba-naplnenia a seba-lásky len tak zmizol.

Vzťah s tebou vo mne spustil niečo nečakané. Všetku lásku som dávala tebe a na seba som zabúdala. Sebe som nedopriala, len aby si ty mal dostatok. Bol si pre mňa niečím tak dokonalým, čo som pred tým v živote ešte nestretla

zdroj: unsplash.com

A práve to bol dôvod, prečo som ťa musel pustiť. Muselo to skončiť. Nechcela som viac, aby si bol centrom môjho vesmíru.

Náš vzťah nebol chybou. Pre mňa nie. Moje srdce mi vždy radilo, ak šlo o teba a ja som ho počúvala. Dodnes to neľutujem. Teraz viem, že sa mýlilo keď tvrdilo, že ty si ten osudný, s ktorým strávim zvyšok života. Ale verila som mu. Bezpodmienečne.

Nechcem sa karhať za to, že som svoju srdcu verila a ono to nakoniec nevyšlo. Načo to je dobré? Každého raž inštinkty sklamú. Tak veľa som sa kvôli tomu, že ma sklamali, naučila. 

Poučila som sa. Všetku svoju energiu som venovala tomu, ako ťa môžem milovať viac, namiesto toho, aby som hľadala spôsoby, ako miloval viac seba. Vidíš ten rozdiel? To je jediná vec, ktorú ľutujem.

Zdroj: relrules.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating