Nežijeme v rozprávke, aj keď o tom častokrát snívame. Nepríde po nás princ na bielom koni a nebudeme s ním žiť šťastne až do smrti. Občas sa stane, že na svojej ceste za tým pravým, postretneme aj muža, s ktorým to síce bude vyzerať sľubne, no až čas odhalí, že to nikam nevedie. Ako to zistiť už v počiatkoch?

Nemáte spoločné témy

Možno tomu tak kedysi nebolo, no všetko sa časom zmenilo. Už sa nemáte o čom porozprávať a všetka vaša komunikácia sa točí iba okolo nudných a praktických vecí, nie to, aby ste sa ešte bavili o svojich pocitoch, problémoch, radostiach, či snoch.

Ak sa už nájde téma, väčšinou sa poškriepite, pretože máte na ňu iný pohľad. Rovnaké to je aj so spoločnými aktivitami – takmer nič už nerobíte spoločne, a aj keď máš snahu nejakým spôsobom oživiť vaše dni a upevniť vzťah, stretneš sa s odmietavým prístupom.

Budúcnosť vidíte inak

Toto platí v každom vzťahu – nezáleží na tom, ako veľmi sa milujete, ak máte rozličné predstavy o budúcnosti. Niekto si povie, že sa časom všetko vyrieši, no to je pravda iba v mizivom percente vzťahov.

Jednoducho, ak ty chceš žiť v dome na vidieku a on vo veľkomeste, jedného dňa príde veľká hádka, po ktorej sa aj tak rozídete alebo jeden z vás bude musieť ustúpiť, no jeho nespokojnosť ho aj tak zožerie. Ak on chce mať deti a ty nie, je to dosť vážna vec na to, aby ste si to ujasnili hneď a nestrácali čas s niekým, o kom viete, že má úplne iné hodnoty a predstavy.

Nechápe ťa v žiadnom smere

Tvoje sny mu pripadajú nereálne, nepodporuje ťa v tvojich cieľoch, nechápe tvojmu zmýšľaniu či hodnotám. Nepoteší ťa maličkosťou, pretože ani nevie, čo by ti spravilo skutočnú radosť. Občas sa na neho dívaš a premýšľaš, či ťa má vôbec rád, pretože ti to nedokazuje.

Ak nie ste naladení na jednej vlne, a ak sa nedokážete pochopiť aj bez slov, potom to nemá dlhodobý význam.

Je extrémne žiarlivý

Žiarlivosť je obrovský zabijak každého vzťahu. Nedokáže ju prekonať ani láska, i keď si niekedy ženy myslia, že iba ona je to, čo ich pri takom partnerovi drží.

Avšak, nezdravá žiarlivosť sa bude rokmi iba násobiť, až si jedného dňa uvedomíš, že si roky sedela doma pri mužovi, ktorý ti vlastne nikdy nedôveroval, aj keď si mu na to nedala dôvod.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.