Čo si budeme klamať. Rozchody patria medzi najhoršie obdobia našich životov. Akoby v tom momente celý náš svet sa rozpadol a my nevieme, čo ďalej.

Bez ohľadu na to, kedy si ním prejdeme, platí, že nás naučí pár vecí, ktoré si budeme pamätať do konca života. Lebo aj rozchod nám vie dať poriadnu životnú lekciu, ktorú časom v budúcnosti vieme zužitkovať, i napriek tomu, že čerstvo po rozchode vidíme všetko negatívne.

Čas je najlepším a najúčinnejším liekom na rozchody. A či si to teraz uvedomuješ alebo nie, na konci púte nám určite dáš za pravdu. A ako sme spomínali vyššie, rozchod zas skvelý učiteľ. Naučí ťa, čo už od života nechceš. To, že tvoj vzťah skončil, malo určite nejaký dôvod.

zdroj: Unsplash.com/Gabriel Benois

Ak si sa rozišla v konflikte, máš za sebou skúsenosť, ktorú by si už určite nechcela zopakovať. Hádky, krik, výčitky, intrigy, plač, nadávky… To je niečo, čo nie je pochuti ľuďom a stavíme sa, že ani tebe. Ale takáto skúsenosť ťa naučí, ako držať svoje emócie pod kontrolou. Z toho teda vyplýva, že ťa zároveň naučí, po čom túžiš.

Škaredý rozchod má potenciál ukázať ti, čo naozaj chceš. Chybu niekedy robíme v tom, že si partnerov idealizujeme a prehliadame ich chyby. Pozeráme sa na nich cez ružové okuliare a veríme tej naivnej ilúzii.

Keď sme neskôr konfrontovaní s realitou, nastáva to, že ju nezvládame, pretože sme si ju nepripúšťali. No ty už vieš, aká je realita a vieš, že mať ideály nie je zlé, lebo ti dávajú motiváciu, ale sú veci, ktoré sa nedajú vysnívať.

Na záver zistíš, že meniť človeka, pokiaľ to on sám nechce, nie je možné. Ukázať svojej polovičke smer je rozdiel, ale meniť jeho podstatu, to už je niečo, do čoho by si nikdy nemala ísť. Chvíľu sa môže dotyčná osoba tváriť, že sa zmení, no je to len pretvárka, ktorá časom praskne a dopadne to tak, ako už isto vieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.