instagram/madamelena_

Sklamanie. A za ním ďalšie. Znova pád na zem a pocit, že tvoj život stratil smer. Stojíš na jednom mieste, kde nie si šťastná, v bode, v ktorom sa cítiš byť pod tlakom. Tvoje vnútro sa rozpadá na tisíce kusov a ty chceš iba utiecť.

Vymazať všetko, čo bolo a začať písať svoj nový príbeh. Tak, aby ťa konečne spravil šťastnou. Už-už chceš spraviť ten prvý krok vpred, keď zacítiš pochybnosti, ktoré akoby tvoje nohy pevne chytili a nechceli pustiť.

V momente, kedy si nabrala odvahu a povedala si, že takto to ďalej nepôjde, pohltili tvoju hlavu pochybnosti. Chceš všetko zahodiť? Čo keď sa ti to nepodarí? Čo na to povie tvoja rodina? Môžeš zlyhať! V myšlienkach sa ti rozbehne kolotoč, ktorého jedinou úlohou je zastaviť ťa.

Znova váhaš. Chceš počúvnuť svoje srdce, veď ono najlepšie vie, čo bude pre teba dobré. Nechceš ho už viac trápiť. No nemôžeš povedať, že ti hlava nechce ukázať realitu. Nie si vo filme, kde hlavná hrdinka zbalí kufor a vydá sa sama do sveta, aby spoznala svoje ja. Zázemie, priatelia, práca, povinnosti, to sa nedá len tak opustiť.

To však neznamená, že k tomu musíš byť pripútaná už navždy. Nepodpísala si so životom zmluvu, v ktorej si sľúbila, že sa budeš držať vyšliapaných chodníčkov. Veď on nie je o tom, aby si sa cítila, že si na zlom mieste. Tvoju úlohou je nájsť to miesto, v ktorom sa budeš cítiť sama sebou. Bez ohľadu na čokoľvek.

Nezáleží na tom, či ťa trápi nefunkčný vzťah, práca, ktorá ti prerastá cez hlavu, miesto, ktoré nazývaš domom, nie domovom, priatelia, ktorí ťa ťahajú dole, všetko môžeš zmeniť, ako to naozaj chceš. Každý z nás padne na dno, každého chytia pochybnosti a každý z nás má svoje sny. Tak prečo by si mala mať pocit, že je to nesprávne?

Spraviť zmenu nie je ľahké, no nie nemožné. Vlastne, až keď to riskneš, zistíš, že si sa tým krokom vpred vlastne zachránila od života, ktorý by ťa utrápil k smrti. Nepozeraj na druhých, neváhaj, neboj sa. Len sa postav a choď. Choď za tým, čo chceš, druhá možnosť tu už nebude.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife