instagram/disneycinderella

Vieš, ako sa hovorí, v každej jednej rozprávke, v každom jednom príbehu sa nachádza zrnko pravdy a inak tomu nebude ani pri príbehu princeznej so zlatým srdcom, Popoluške. Určite si to videla nejedenkrát, no zamyslela si sa vôbec niekedy nad tým, čo ti vlastne do života prináša táto romantická lovestory? Ono to vlastne nie je len o láske. Viac menej nás učí hodnotám a vedie nás k tomu, čo všetko by si mal človek uvedomiť.

Nádherná mladá slečna, ktorá i napriek svojmu osudu a straty obidvoch rodičov, stále nestratila dušu. Odvaha a láskavosť, jej najlepší životní priatelia, ktorí ju sprevádzali v najtemnejších chvíľach. To je naša Popoluška. A určite nám dáš za pravdu, že to nie je len taká hocijaká princeznička, ale inšpirácia pre nás mnohé, prostredníctvom ktorej sa aj my môžeme učiť hodnoty, ktoré sú akési kúzlo šťastných životov.

Aby si tomu rozumela lepšie, život jednoduchý nie je a ani nikdy nebude, ale to neznamená, že ho nemôžeme prežiť čo najšťastnejšie, ako sa len dá. Keď sa zamyslíš, Popoluška predtým, ako si ju vzala jej osudová láska princ, žila dosť v mizerných podmienkach a navyše, ani jej nevlastné sestry s macochou sa k nej nesprávali najlepšie. No napriek tomu, Popoluška s úsmevom na tvári rozdávala lásku a v jej prítomnosti sa nejeden človek cítil príjemne.

A vôbec prečo? Veď to sú dosť pádne dôvody, prečo byť namosúrená a hnevať sa na okolitý svet. Nie nie, ona si však vybrala cestu dobra. Pretože práve tam našla šťastie. V maličkostiach a  momentoch, ktoré prežila, a ktoré jej dali nádej. Zlo plodí len ďalšie zlo, ale ak sa aj ty rozhodneš pre pravý opak, zistíš, že lepšie si sa ani nemohla rozhodnúť. Pretože tvoj pohľad sa zmení a budeš si vážiť aj ten najmenší detail v tvojom živote. Budeš sa cítiť naplnená a všetky prekážky zvládneš. Ak teda aj ty budeš plná lásky a odvahy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife