Nebudem ti radiť o tom, že máš svoj mobil teraz položiť a nečítať tento článok, pretože chcem, aby si to vedela. Sociálne siete sú skvelá vec, ktorá ťa môže inšpirovať, môžeš cez ňu podnikať, rozprávať sa s priateľmi, no môže ti aj zničiť vzťah. 

Pravdepodobne stále zabúdame na to, že to, čo vidíme na internete a hlavne na Instagrame, je len akési pozlátko, ktorému veríme a myslíme si, že je pravdivé. Neskôr prichádzajú depresie z toho, že každý vyzerá dobre, každý je úspešný, cestuje a zabáva sa a dokonca aj ten jeho partner vyzerá dobre.

Necháme sa zvádzať a veríme, že život, ktorý žijeme, nie je dobrý, nie je tak zaujímavý a chceme to zmeniť. Lajkujeme a vlastne si to ani neuvedomujeme, tvoríme si ilúzie a veríme, že ľudia sú na internete dokonalí. Často sa to odrazí aj na našich vzťahoch, ktoré si budujeme, no neskôr usúdime, že ten človek nie je taký, ako sme si ho vysnívali a že tiež má svoje chyby.

Na sociálnych sieťach sa možno prezentujeme ako harmonický pár v štýle „couple goals“, no akonáhle vypneme fotoaparát, podozrievame jeden druhého a sme nešťastní.

zdroj: unsplash.com

Tieto dni je ľahšie (a niekedy aj príjemnejšie) stráviť čas scrollovaním fotiek pekného muža na Instagrame, ako strávený čas so svojim skutočným partnerom. Už to nie je žiadny prítomný okamih, ale sledovanie telefónu, kedy prichádzate o vzácne spoločné chvíle. 

Taktiež ste oveľa viac náchylnejší na hádky, pretože podozrievate jeden druhého z nevery a chcete vedieť, s kým si ten druhý píše. Sociálne siete nás až moc pohltili a my žijeme len povrchné životy, ktoré si nevieme usporiadať a preto máme problémy vydržať vo vzťahu, ktorý nie je len o hádkach a podozrievaní, či vytváraní si falošnej predstavy o tom druhom.

Odlož ten telefón a nedovoľ mu, aby ti zobral tvoj život a tvoj vzťah.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.