Keď sa s tebou niekto rozíde, chceš vedieť prečo. Chceš vedieť všetky dôvody a príčiny, ktoré ho k tomu viedli. Chceš vedieť, prečo sa rozhodol zlomiť ti srdce. Myslela si si, že to medzi vami fungovalo, tebe by nikdy nenapadlo rozísť sa s ním alebo ho opustiť. Máš v hlave neskutočne veľa otázok a nevieš na ne odpoveď, pretože si ťa zablokoval. Nedá sa mu napísať, dovolať, upozorniť a ani sa s ním stretnúť. „Vymazal“ si ťa zo života tak ľahko, ako stlačil „zablokovať“ na facebooku.

Aj keď ťa to bolí, musíš fungovať. Musíš každý deň vstávať s tým pocitom, že už pre neho nič neznamenáš. Musíš vydržať neplakať na verejnosti, pretože by sa ťa každý pýtal čo sa stalo. Ako máš vlastne odpovedať, keď ani ty nepoznáš odpoveď?

zdroj: Photo by Taisiia Stupak on Unsplash.com

Bolí ťa to, pretože máš v sebe pocit, že je to medzi vami nedoriešené. Vieš, že nevieš na čom si a ani prečo sa to stalo. Prišlo to náhle a jediné čo vieš je, že už nie ste spolu.

Vieš čo ti poviem? Ty si ho zablokuj tak, aby už nikdy nevošiel do tvojho srdca. Zaslúžiš si predsa priame a úprimné jednanie. Zaslúžiš si vedieť čo sa stalo, pretože vo vzťahu ste boli dvaja, nebol tam len on. Nezaslúžiš si jednanie bez vysvetlenia alebo rozchod bez jediného slova.

Zablokuj mu prístup do tvojej duše. Zamkni pred ním všetky spomienky, aby ťa nemohli ovládať. Vymaž si z mysle všetky vaše spoločné fotky a zážitky. Odstráň z hlavy všetky  vaše spoločné pesničky, ktoré vieš naspamäť. On ti naozaj nestojí za to, aby si sa trápila a žila v neistote.

Už ti momentálne asi nezostáva nič iné, len to prijať. A zvýšiť svoje hodnoty. Povedať si, že takého priateľa už nechceš mať a aj keď nechápeš čo sa deje, posunúť sa ďalej.

Hľadaj niekoho, kto ti vždy odpovie na otázky, kto ti všetko vysvetlí s láskou a ktorého vždy pustíš do svojho srdca.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.