Ako si spríjemniť život

Sú to maličkosti, na ktoré by sme to možno ani nepovedali. Ak v poslednej dobe prežívaš veľa stresu a cítiš sa byť unavená, rozhodne by si mala vyskúšať nasledujúce 3 veci. Sú návodom na to, ako si spríjemniť život veľmi rýchlo a jednoducho. Uvidíš, ako ti dokážu skrášliť aj obyčajný deň. 

Čerstvá kytica

Ak si už niekedy dostala kyticu, určite vieš, ako vie potešiť a aký úsmev na tvári to dokáže vyvolať ešte aj v nasledujúce dni. Tak prečo si takúto radosť nedopriať stále? Netlačiť s tým na partnera (aj keď, môžeš to skúsiť, ale rozumne), no dopriať si radosť sama a stále mať doma čerstvé rezané kvety. A k tomu ešte aj nejakú peknú vázu, o ktorej si vždy snívala. Budeš prekvapená, ako ti pohľad na kvety dokáže spríjemniť tvoj každodenný život.

Dievča vonia kvety
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Aromatická vaňa

Ak nemáš vaňu, nevadí, môžeš mať aj aromatickú sprchu. Ide hlavne o to, aby si si dopriala aspoň chvíľku takejto starostlivosti o svoje telo s obľúbenými kozmetickými prípravkami, po ktorých budeš voňať príjemne a luxusne. Stane sa to tvojím rituálom, vďaka ktorému sa budeš cítiť lepšie a tým pádom sa aj na život budeš pozerať trošku inak. Pokojnejšie.

Hodina len na to, čo chceš

Snáď nie si zaťažená natoľko, že si nevieš nájsť hodinku na obľúbené činnosti. Ale aj keby áno, nevadí, môžeš začať aspoň s 15 minútami. Ide hlavne o to, aby si počas tejto doby robila to, čo skutočne chceš práve ty. Nie to, čo od teba vyžaduje práca, rodina, či ďalšie povinnosti, ale ty.

Pocit viny
zdroj: Unsplash/ Aleksandra Sapozhnikova

Chceš ísť spať? Choď. Chceš sa ísť prejsť, len tak ležať a hrať sa na mobile, či pozerať seriál? Žiadny problém. Uvidíš, na túto časť dňa sa začneš veľmi tešiť a akonáhle si začneš takéto veci dovoľovať, zrazu budeš mať viac síl a energie na ostatné povinnosti.

To, ako začínaš svoje ráno, bude mať vplyv na celý tvoj deň. V tomto našom článku sa dočítaš o ranných zvykoch, ktoré ti ten deň zbytočne kazia a si z nich unavená. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife