Chceš zlepšiť svoj život?
Pexels/Tima Miroshnichenko

Šťastie. Láska. Pokoj. Pohoda. Čo ešte by ti chýbalo k tomu, aby si si povedala, že si so svojím životom naozaj spokojná? Azda každá z nás má vo svojej duši rovnaký sen – žiť vo svete, ktorý jej robí radosť a napĺňa ju. Lenže, aby si zmenila to, čo je okolo teba, budeš začať musieť od seba – tým tvojím vnútorným svetom. Chceš zlepšiť svoj život? Vedú k nemu tieto 3 kroky.

Aby si zmenila svoj vesmír, začať musíš práve nimi. Krokmi, ktoré sú vo svojej podstate tak ľahké, aj keď ti možno môžu znieť veľmi náročne. Lenže, až keď ich privedieš do praxe, zistíš, že si lepšie urobiť nemohla.

Sebectvo je občas dobré

Sebectvo nie je len niečo, čo musí byť považované za zlú vlastnosť. Tak, ako pri všetkom, aj tu existujú určité hranice, ktoré sú zdravé a potrebné. Potrebné práve pre teba, aby si pochopila, že na ničom a nikom nezáleží viac, ako na tebe. Povieš, si, že také matky by s tým nesúhlasili, ale povedz, ako môže byť šťastné dieťa, ak taká nie je aj jeho mama?

Jednoducho, musíš sa pozerať na svoje ciele, sny a pocity viac, ako na ľudí okolo seba. Nikto si neobuje tvoje topánky a nepôjde za spokojnosťou namiesto teba. Tak sa prestaň obetovať pre dobro iných, ak tým prichádzaš o vlastné. Nemusíš sa cítiť previnilo, že chceš zlepšiť svoj život a myslieť chvíľu iba na seba.

Musíš vedieť povedať nie

S prvým bodom je úzko spojený aj ten druhý. Ak už máš ísť za vlastným nosom, budeš sa musieť naučiť používať slovíčko „nie“ častejšie. Len si spomeň, koľkokrát si stratila vlastný čas, koľkokrát si robila niečo, čo ťa nebavilo, len aby si tým niekomu vyhovela? Nedokázala si odmietnuť prosbu či úlohu, ktorá bola na teba kladená a tak si sa obetovala.

Ale dokedy to chceš takto robiť? Dokedy budú túžby iných prednejšie, než tie tvoje? Odmietnuť neznamená uraziť. Ak to niekto nepochopí, je to jeho problém, nie tvoj, tak sa prestaň nechávať využívať.

Hľadaj pozitíva, nie ich opak

3 kroky uzatvára tvoje vnímane okolia a deja vo svete. Aj najväčší pesimista môže nájsť kus optimizmu. Ak to sám chce. Musíš prestať hľadať na všetkom negatíva, nevýhody, zlé stránky, … na čokoľvek, bez ohľadu na to, či ti došlo mlieko alebo si dostala padáka, sa skús pozerať z lepšej strany. Kvôli mlieku si aspoň dáš zdravú prechádzku do obchodu a výpoveď je šanca začať úplne odznova.

Ak sa začneš učiť obracať tvoje myšlienky, zrazu pochopíš, ako dobre sa naozaj máš a ako zlepšiť svoj život naozaj jednoducho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife