Rozchod je jedna z najťažších a najnepríjemnejších častí vzťahu. Ak nie vôbec tá najhoršia. Pretože, u každého páru má iný dôvod, priebeh aj následok. Rozchod má veľa tvári a každá z nich ti zlomí srdce. Jedna však bolí úplne najviac.

Prejsť si ním je určite ťažké, no záleží to najmä na okolnostiach. Napríklad, ak už dlhšiu dobu obaja viete, že vám to nefunguje, ak ste už rezignovali od toho, aby ste sa večne hádali, jednoducho už pomaly očakávate, kedy nastane čas a radšej od seba odídete. Čas vám dal možnosť spracovávať blížiaci sa koniec skôr, ako vôbec nastal.

Ak sú dôvodom večné nezhody a hádky, a pri jednej z nich si zakričíte zbohom, adrenalín v tebe bude pulzovať natoľko, že budeš cítiť viac hnevu ako smútku. Ale rozchod, ktorý bolí úplne najviac je ten, ktorý prišiel nečakane.

Keď sa všetko zdá byť v úplnom poriadku, keď nemáš ani len najmenšie tušenie o tom, že slovo rozchod môže vôbec medzi vami existovať. Keď si hľadíte zamilovane do očí, držíte sa za ruky, smejete, milujete, žijete. A jedného dňa príde rana. Podviedol ťa. Alebo ti z ničoho nič povie, že je jednoducho koniec. Že už ťa nemiluje.

Dostaneš facku od lásky. Iba plačeš a nerozumieš tomu, prečo. Hľadáš dôvody, obviňuješ sa, voláš mu, píšeš mu, … a on neodpovedá. Vtedy to tak veľmi bolí, pretože si nedostala odpoveď. Nikdy sa nedozvieš, kde bola chyba – je to kvôli tebe? Alebo za to môže iba on? Tvoje sebavedomie klesá, chuť sa zo života vytráca, viera v lásku zaniká. Preto je toto najbolestivejší typ rozchodu. Lebo sa nedá ani vysvetliť, prečo sa rozprávka skončila.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.