Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Ak máš pocit, že sa vo svojom aktuálnom vzťahu začínaš dusiť a netušíš, či je čas na rozchod, možno ti v rozhodnutí pomôžu nasledujúce riadky.

V živote sa stáva, že nie každý vzťah je predurčený na rozprávkové „A žili spolu šťastne až do smrti“. Nájsť toho správneho človeka trvá roky, a nie každému sa to aj naozaj podarí.

Keď to vo vzťahu škrípe

Aj keď si vo svojom vzťahu bola šťastná a milovali ste sa, po čase ste sa odcudzili a zrazu ste len dvaja ľudia, ktorí sa iba pozdravia na ulici.  Kiežby to trápenie na konci nemuselo trvať tak dlho.

zdroj: unsplash.com/Ben Eaton

Poslednú dobu už váš vzťah nie je to čo býval? Častejšie sa hádate, trávite spolu menej času, nemáte sa o čom rozprávať? A možno sa máte stále rovnako radi, avšak máte na dôležité veci vašej budúcnosti rozdielne názory.

Nech už sa vaša cesta začína rozchádzať v akomkoľvek smere, určite ti už napadla otázka rozchodu. A vôbec netušíš, či je správne vo vzťahu ostať a bojovať, alebo to ukončiť skôr, ako sa začnete nenávidieť.

Kľúčová je komunikácia

Je jedno, aký problém medzi sebou máte, dôležité sú vždy 2 veci – komunikácia a hlas tvojho srdca. Komunikácia je v každom vzťahu kľúčovým bodom. Nech už sa deje čokoľvek, je zlé, ak si budeš veci nechávať pre seba.

zdroj: Photo by Vera Arsic from Pexels

Zbytočne sa budeš trápiť a nič sa tým nevyrieši. Ak máš pocit, že ste sa dostali práve do toho bodu, hovor o tom. Hovor o tom, čo ťa trápi, čo by si chcela zmeniť, pýtaj sa, prečo sa ti odcudzil. Buď úprimná, otvorená a žiadaj to aj od neho. Vďaka tomu zistíte, či to ešte má zmysel, alebo je čas dať si zbohom.

Druhá vec je to, čo cítiš vo svojom vnútri. Možno ste práve ten pár, ktorý vyzerá byť šťastný, nemáte medzi sebou tak vážne hádky a všetko sa zdá byť v poriadku. Iba tvoja duša je v neporiadku. Cítiš, že ti niečo chýba, že možno nie si skutočne šťastná.

Aj vtedy je čas komunikovať, ale iba sama so sebou. Musíš zistiť, čo tvoje city zmení a či riešením bude práve rozchod. Či potrebuješ voľnosť, aby si našla samú seba. Aby si sa prestala topiť v myšlienkach, že on nie je ten pravý.

Preto počúvaj svoje srdce. Ukáže ti ten správny smer.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating