unsplash.com

Toxický vzťah ničí tvoje sebavedomie, tvoje šťastie a spôsob, akým vidíš seba a svet. Toxický človek bude plávať životom spoločne s tebou, no niekedy ťa bude topiť. Ak žiješ vo vzťahu, ktorý ťa viac vyčerpáva, ako ti dáva, je načase sa zamyslieť, čo je pre teba najlepšie. 

Vo vzťahoch občas zabúdame na seba a sústredime sa len na toho druhého človeka, no tak by to nemalo byť. Ak už dlhšie cítiš, že niečo s tebou nie je v poriadku, že sa iba trápiš a nevieš, čo ďalej, skús zhodnotiť tvoj vzťah a tvojho partnera. Často sme vo vzťahoch, ktoré nás už dlhodobo nenapĺňajú, no nevieme, čo robiť. Niekedy je to zvyk, inokedy sa bojíme, že už nikoho lepšieho nenájdeme.

Pekné vzťahy sa menia na vyčerpávajúce a toxické vtedy, ak jednému alebo obom partnerom začne na tom druhom niečo prekážať, až je to nezastaviteľné a nie je cesty späť. Avšak stále tieto vzťahy žije pomerne veľa ľudí.

zdroj: pexels.com

Ak chceš zostať v toxickom vzťahu, držíš svoju ruku vznášajúcu sa nad tlačidlom samodeštruckie. Nie všetky toxické vzťahy sa dajú ľahko opustiť, ale uvedomenie si príznakov a toho, že takto nechceš žiť, je základ. 

V toxických vzťahoch sa dvaja navzájom nepodporujú, ale naopak si podkopávajú nohy. Je to smutné, ale deje sa to. Zaspávaš, no cítiť sa vyčepane a naštvane. Pozeráš sa na iné páry a rozmýšľaš, prečo aj ty nemáš taký vzťah. Nechať vzťah a ísť ďalej nie je ľahké, no v konečnom dôsledku je to oslobodzujúce. Ako zistíš, že si vo vzťahu, ktorý nie je dobrý? Nie si v ňom šťastná, si v ňom podceňovaná, nevieš, či toho druhého máš rada alebo si s ním len preto, lebo je to zvyk. Ak ti vzťah nič neprináša, nič nové nezažívaš a si často smutná, treba to vyriešiť.

Ak už nechceš byť v takomto vzťahu, odíď skôr, než ťa to úplne vyčerpá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating