Pre mnohé z vás to možno nebude žiadna novinka, no verím, že aj napriek tomu sa nájdu také, pre ktoré bude tento tip doslova game changer. Ak máš problém s vyrážkami, rada by som ti odporučila „zázrak“, ktorý pomohol aj mne. Reč je o náplastiach na vyrážky.

Môj najväčší problém býva v tom, že každú vyrážku si musím vytlačiť (aj keď viem, že sa to nemá), no čo je horšie, nedá mi to pokoj ani potom. Stále mám potrebu rýpať do toho, škrabať si to, až z toho vznikajú nepekné chrasty a celá tvár je červená.

Náplasti na vyrážky ti nielen že pomôžu zbaviť sa samotných vyrážok, ale ochránia ich práve pred tebou, aby si si ich nedoškrabala. Existujú dva druhy – obyčajné a tie, ktoré sú napustené aj látkou na rýchlejšie vyliečenie. Ja osobne som vyskúšala len tie klasické a ich používanie je veľmi jednoduché.

Náplasť si nalepíš na vyrážku. Ešte ju dokonca ani nemusíš mať viditeľnú, no cítiš hrčku alebo ťa to miesto už bolí. Môžeš si to nalepiť aj cez deň, pretože veľa značiek vyrába transparentné verzie. Prípadne to môžeš použiť na noc. Náplasť dokáže v priebehu niekoľkých hodín vytiahnuť hnis z vyrážky. Uvidíš to ako bielu škvrnu na náplasti. Ak je vo vyrážke veľa hnisu, náplasť si vymeň za novú a nechaj opäť pôsobiť.

Táto náplasť urýchľuje aj celkové hojenie. Kým za bežných okolností by ťa vyrážka bolela aj niekoľko dní a aby ju bolo vôbec možné vytlačiť, takto to je rýchlejšie a ani nebudeš vedieť, že ťa nejaká vyrážka trápila.

Určite by som ti chcela odporučiť video od vyštudovanej chemickej inžinierky a blogerky Katy, na základe ktorého som sa o týchto náplastiach dozvedela aj ja sama. Pekne tam vysvetľuje rozdiely medzi jednotlivými typmi a zároveň podáva úprimnú recenziu.

Na trhu nájdeš rôzne značky náplastí na vyrážky. Ja osobne som vyskúšala Clear Spot Patch od značky Some By Mi a nemôžem na ne povedať ani jedno zlé slovo. Iné značky som zatiaľ neskúšala, no ak máš ty nejakú inú skúsenosť, určite nám daj vedieť.

Poznala si náplasti na vyrážky aj predtým, ako si čítala tento článok? Akú máš s nimi skúsenosť?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.