Unsplash/Fred Kleber

Akné. Kožný problém, ktorý trápi nejednu ženu. Jeho pôvod môže byť rôzny – môže ísť o pubertálne akné, no ak sa ho nezbavíš ani v dospelosti, problém jeho vzniku hľadaj inde. Často ide o vonkajší prejav istého problému v našom vnútri. Zlá strava, stres či dokonca chorý orgán. 

O to, aby si mala krásnu a čistú pleť sa ale nemôžeš starať iba zvonku. Veľmi dôležitá a nápomocná je pri čistení pokožky aj strava. Veľa cukru, soli či mastných jedál spôsobí to, že sa ráno zobudíš s ďalšími vyrážkami. Ak sa k tomu pripojí aj fakt, že nedbáš na pravidelné čistenie, o dokonalej pleti môžeš iba snívať.

Nezabúdať by si mala na dostatočný príjem čistej vody a stravovať sa zdravo. Teda, aspoň sa pokúsiť mať vyváženú, pestrú stravu bohatú na vitamíny. Taký vitamín C ti pomôže nie len k dobrej imunite, ale aj žiarivej a čistej pokožke. Každý deň by si mala zjesť nejaké ovocie a zeleninu, ktoré ti vďaka nemu vyčistia organizmus. Ideálne sú grepy, pomaranče a melón. K raňajkám na slano si nezabudni prihodiť aj rajčinu.

Což takhle dát si špenát?

Poznáš tento film? To je asi prvé, čo ľuďom napadne, keď sa vysloví názov tohto druhu zeleniny. No a potom spomienky na jedlo zo školskej kuchyne. Nech už je tvoj vzťah k nemu akýkoľvek, ver, že práve špenát je zázrakom na problémy s pokožkou.

Okrem vitamínu C a E obsahuje aj zinok, čo tvorí skvelé kombo na vnútorný boj s akné. Antioxidanty, ktoré sa v ňom nachádzajú tvoje telo vyčistia a budú bojovať so zápalom. Navyše, vďaka jeho konzumácii sa môžeš vyhnúť aj malým vráskam.

Máš rada ryby?

Aj toto je druh potravy, ktorý nemá v obľube každý. No aj tu platí, že tvojej pleti chutiť bude! Pretože vďaka rybaciemu tuku, ktorý obsahuje omega-3 a ten je mimoriadne prospešný na pokožku, keďže bojuje aj so zápalmi. Poznať to môžeš aj vďaka tomu, že množstvo kozmetických produktov na pleť obsahuje práve omega-3 mastné kyseliny.

Ryby by si mala konzumovať aspoň 2x do týždňa a ideálne je zvoliť tuniaka či lososa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty