Tvrdé, nepoddajné chĺpky, ktoré nevieš nijako vytvarovať a prichádzaš pri nich iba o nervy. Existuje však spôsob, ako ich “skrotiť”. Riešením môže byť laminácia, resp. zafixovanie obočia do požadovaného tvaru. Viac nám o jej podrobnostiach povedala make-up artistka a kozmetička Bernie.

Žiadne sekundové lepidlo

Hoci ide o fixáciu obočia, nemusíš sa báť, že by tak zostalo natrvalo a že by s ním ani vietor nepohol. “Netreba si samozrejme predstavovať prilepenie obočia po dobu jedného mesiaca. Ide o zmäkčenie chĺpkov, ktoré pomocou špeciálnych prípravkov držia tak tvar, ako si ho sami pripravíte. Veľa žien sa zľakne, že ak by sa im výsledok nepáčil, budú musieť existovať s takým obočím. Vôbec to tak nie je,” vysvetlila Bernie.

zdroj: Bernadett Halašiová

Čím viac, tým lepšie

Dámy môžete byť teda pokojné, pretože táto metóda predovšetkým napomáha tvrdým chĺpkom obočia. Znie to ľahko, ale je to vhodné pre každý typ obočia? Make-up artistka tvrdí, že pri laminácii ide hlavne o jedno: “Treba si uvedomiť, že ide o fixovanie chĺpkov, takže je potrebné ich mať. A čím viac ich je, tým lepšie.” Zároveň dodáva, že je to v podstate vhodné pre každého.

To zvládnem aj sama

Mnohé z nás môžu sledovať nové trendy v beauty svete a často sa stane, že siahneme aj po nejakom tutoriáli. Veď nemusí to byť také ťažké. Nemala by si sa ale radšej zveriť odborníkovi? Bernie v tom má jasno: “Určite neodporúčam robiť si lamináciu sama doma. Videla som mnoho tutoriálov, ako si ženy robili aj lash lift a vo väčšine prípadov som len krútila hlavou.”

Okrem toho je dôležité sledovať aj produkty určené na túto “domácu” lamináciu. “Firmy, ktoré predávajú profesionálne sady, väčšinou preverujú, kto ide tie prípravky kupovať. Predávajú sa výhradne kozmetičkám, ktoré sú zaučené na tieto kozmetické úkony,” vysvetlila Bernie.

zdroj: Bernadett Halašiová

Trvácnosť

Aj keď sú príslušné kozmetičky na túto prácu prospešne zaučené, vždy je veľmi individuálne, ako dlho laminácia vydrží. “Ja osobne mám prirodzene riedke a tenké chĺpky. Vydrží mi to približne mesiac a pól. Ak sa jedná o tvrdšie obočie, väčšinou to vydrží do mesiaca. Keď sa ale procedúry pravidelne opakujú, trvácnosť je dlhšia,” priblížila Bernie.

Menej je niekedy viac

Medzi ďalšie výhody laminácie patrí aj zvýraznenie obočia prirodzeným spôsobom. “V 90 % prípadoch klientke obočie nefarbím. Tým, že laminácia zvýrazní každý jeden chĺpok, väčšinou si to nevyžaduje žiadnu farbu. Sú ale klientky, ktoré majú rady výrazné a tmavé obočie. Mne osobne sa oveľa viac páči svetlejšie a jemnejšie obočie,” vysvetlila kozmetička.

Ak sa ti však laminácia nepozdáva, existujú aj iné postupy na úpravu obočia. Nezabudni ale pri nich brať do úvahy veľmi dôležité faktory. “Tvar obočia má svoje pravidlá, aby krásne súladilo s celou tvárou. Pokiaľ si klientka nie je istá, kde chĺpky trhať a kde nie, odporúčam zveriť sa do rúk kozmetičky. Zároveň si aj poriadne overiť ktorej,” povedala Bernie.

zdroj: Bernadett Halašiová

Žiletka nepatrí na obočie

Človek sa však neustále učí, ale mali by sme si hlavne dávať pozor na rôzne trendy. Nie je to vždy o tom, aby my a naše obočie držalo krok s dobou. Nos to tak, aby si sa cítila komfortne. Aj make-up artistka videla toho už skutočne dosť a nedokázala ani zakryť znepokojenie. “Znepokojuje ma akurát to, že väčšina týchto “trendov” je výsledok photoshopu a veľa žien si to neuvedomuje. Bezhlavo idú s “dobou”. Najhoršie pre mňa, čo môže žena urobiť, je obočie si holiť a dokresliť ho inak. To je pre mňa nepochopiteľné,” uzavrela Bernie.

Ako sa hovorí, niekedy je menej viac, a preto nemusíš sledovať a dodržiavať všetky novinky v beauty svete. Obočie ti síce môže dorásť, ale na čo si to zbytočne komplikovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.