instagram/braidsbyjordan

Tvoje vlasy sú v zime namáhané viac než inokedy. Sneh, mrazy, vykúrené miestnosti a hlavne – nosenie čiapky. Chladné počasie ich vysušuje a ani pod čiapkou sa necítia dobre. Ak sa chceš dozvedieť, ako sa správne starať o vlasy v tomto období, čítaj ďalej.

Zvoľ šampón pre suché vlasy

V zime by si mala používať šampóny, ktoré sú určené na suché vlasy. Postarajú sa o to, aby bola tvoja pokožka hlavy neustále vyživená. Keď budeš aj v tomto období používať produkty na mastné vlasy, môže sa ti stať, že sa ti budú mastiť rýchlejšie ako obvykle. Nehovoriac o tom, že nosením čiapky sa tento efekt zdvojnásobí.

Často používaj masky na vlasy

Ak na masky cez rok zabúdaš, v zime by si im mala venovať pozornosť. Pomôžu ti v boji proti lámavosti a dodajú tvojim vlasom lesk. Najlepšia maska na vlasy je hydratačná, ktorá obsahuje pridané oleje. Siahni po takej, ktorá obsahuje argánový alebo mandľový olej.

Jedz veľa orieškov a vitamínov

Ako pri všetkom, aj pri vlasoch je základom strava – jedz veľa zdravých jedál. V zime si stráž dostatočný príjem tukov. Zaraď do svojho jedálnička orechy, semená, avokádo a ryby. Taktiež sa zameraj na vitamíny, ktoré v zime telu najviac chýbajú – B komplex, A, C a D.

Ak si vlasy farbíš, na zimu zvoľ tmavší odtieň

Časté farbenie vlasov nie je zdravé, no ak to robíš, stav v zime na tmavšie odtiene. Zosvetľovanie a blond odtiene ti vlasy ešte viac vysuší a budú vyzerať poškodene.

Počas zimy nepoužívaj žehličku ani fén

Ak je to možné, snaž sa počas zimy vlasy sušiť čo najviac prirodzene. Tvoje vlasy sa ti odvďačia, aj keď sa ti budú sušiť dlhší čas. Nepoužívaj fén, žehličku, ani kulmu. Teplo, ktoré tieto nástroje produkujú, ti môže vlasy poškodiť ešte viac. Najmä v zime. Nie je lepšie radšej vydržať dve-tri hodiny sušenia, než sa potom pár mesiacov starať o poškodené vlasy?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty