Žena na pláži
Pexels/Jess Loiterton

Mať krásne opálenú kožu je snom veľa žien. No netreba zabúdať na to, že vylihovanie na slnku nie je len príjemné, ale aj nebezpečné. Žiarenie nám síce pomáha vytvoriť v tele vitamín D, no zároveň jeho sila a dlhodobé pôsobenie, môžu dokonca spôsobiť rakovinu. Prinajmenšom budeš mať spálenú pokožku, ktorá ťa bude svrbieť a nedá ti v noci spať.

Aby si už vopred vedela, čo robiť, aby si následky zmiernila, prinášame ti tie najúčinnejšie overené rady. V prvom rade si však zapamätaj, že ak ťa slnko spáli, okamžite choď do tieňa a pi veľa vody.

S chladením opatrne

Ak je tvoje spálenie extrémne a objavujú sa ti na koži dokonca pľuzgiere, v žiadnom prípade na telo neprikladaj ľadové obklady či mliečne výrobky, pretože ti len viac uškodia.

Ak ide o „klasické“ spálenie, potom si začni kožu ochladzovať – avšak, veľmi opatrne a s vlažnou vodou, nie studenou. Pomôžu ti obklady, sprcha či ľadové kocky, ktoré si však zabaľ do nejakej textílie.

Panthenol

Azda najznámejší produkt, ktorý okrem prípravku po opaľovaní musíš mať doma. Panthenol vyťahuješ práve vtedy, ak si to na slnku prehnala. Kožu upokojuje, ochladzuje a regeneruje. Väčšina produktov, ktoré nájdeš v drogérii, navyše obsahuje aj iné zložky, akými sú napríklad rôzne vitamíny, ktoré pomáhajú s hojením.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty