Žena sa opaľuje
Pexels/Andrea Piacquadio

Či chceš alebo nie, aj leto má svoje nevýhody. Je skvelé počasie, slnko svieti, vonku si častejšie, a práve preto by si mala dbať na správnu ochranu, aby si sa nespálila. V tomto článku nájdeš tipy, ako sa nespáliť na slnku.

Možno to ešte nevnímaš, no začína sa otepľovať a slnko je čoraz nebezpečnejšie. Aj keď si myslíš, že spáliť sa nemôžeš, podarí sa ti to. Hlavne na tvári, ktorú mnohé ženy zanedbávajú, pretože ju chcú mať čo najrýchlejšie opálenú do zlatista.

Tajomstvo toho, ako sa nespáliť na slnku, sa skrýva v týchto veciach. Netreba ale zabúdať ani na správnu každodennú rutinu.

Výber správneho krému

Najpodstatnejšou vecou je výber toho správneho krému. Vybrať by si si ho mala podľa citlivosti pleti, sklonom k alergiám a podľa toho, v akej krajine sa nachádzaš. Tieto všetky faktory by si mala zohľadniť, inak sa môže stať, že tvoja pokožka nebude dostatočne chránená a po opaľovaní sčervená.

Žena si čistí tvár
zdroj: Pexels/Ron Lach

Ochrana aj počas neopaľovania

Svoju pokožku by si mala chrániť aj počas toho, ako sa priamo neopaľuješ. Veľa ľudí si myslí, že keď sú v tieni a cielene sa neopaľujú, nič sa im nestane. Avšak, je to mýtus.

Keď vonku svieti slnko a je horúco, mala by si sa natrieť krémom. Nikdy nevieš, či sa niečo nestane. Ak by si sa spálila, mohla by si sa hnevať len na seba.

SPF 30/50

V našich beauty článkoch to nájdeš často, ale to preto, že je to dôležité a zásadné. Pokožku tváre si treba chrániť nonstop. Zvoľ preto ochranný krém s faktorom 30 alebo 50, pretože až tieto vysoké čísla ťa vedia dostatočne ochrániť. Nezabúdaj však na to, že nie sú odolné voči vode.

Po kúpaní naniesť krém opäť

Keď teda nie sú odolné voči vode, po kúpaní by si si na telo mala naniesť krém opäť. Jedine tak si zabezpečíš, že tvoja pokožka nebude červená, ale po pár dňoch krásne zhnedne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty