Ja viem, že si si možno tvoj vzťah predstavovala inak. Dúfala si, že budeš každý deň šťastná a usmievavá. Vedela si, že vzťah vyžaduje prácu, no nečakala si, že ťa to bude vyčerpávať.

Ale… čo ťa tak veľmi vyčerpáva? To, že sa k tebe muž nespráva pekne, aj keď by to mala byť samozrejmosť?

Nie si zlá len preto, pretože to od neho vyžaduješ. On je zlý za to, že ťa núti, aby si to vyžadovala, keď by sa mal správať pekne každý deň.

Vzťah vyžaduje prácu – neverila by si – koľko veľa! No rozhodne by si nemala svojho muža učiť to, ako sa má k tebe správať.

Si vďačná za to, že je s tebou a ľúbi ťa. Vyjadruješ mu to v maličkostiach, ktoré by iní len ťažko chápali. Nie je nič zlé na tom, že občas chceš podobnú maličkosť od neho.

View this post on Instagram

🔍 Sometimes the best things can only be found when you're not searching for them. 🔎 The pigstone beach is a great example for finding the unexpected. We didn't really look for it but when we got there and the sun was ready to set the whole beach turned into a huge mirror. Also our relationship is based on the same principle. Both of us weren't really looking for anything, at least Leila wasn't, that's for sure. But we found love at a place we didn't search for it and now we're here together sharing this incredible moment three years after we met – and it couldn't be more perfect. 💛 . . DE: 🔍 Manchmal findet man die besten Dinge, wenn man gerade nicht danach sucht. 🔎 Der "Pigstone Beach" ist ein großartiges Beispiel dafür, wie man das Unerwartete findet. Wir haben nicht wirklich danach gesucht, als wir dort ankamen, doch wir haben gefunden wonach wir uns sehnten. Unsere Beziehung basiert irgendwie auf demselben Prinzip. Wir beide suchten eigentlich nichts, zumindest war es bei Leila definitiv so. Aber wir haben Liebe an einem Ort gefunden, an dem wir beide nicht danach gesucht haben. Und jetzt, 3 Jahre nach dieser Begegnung, teilen wir diesen unglaublichen Moment miteinander; und er könnte nicht schöner sein. 💛 . . . . . #pigstonebeach #balibeaches #baliindonesia #balitravel #balilivin #balivibes #travelcouplelife #travelcouplephotography #explorebali #adventuretogether #togetheronthebeach #indonesiaparadise #beachday #indtravel #youngwildandfree #canggubeach #canggu #canggubali #tampih

A post shared by flo&leila | travelcouple📍BALI (@me.and.leila) on

Milé slová na začiatok dňa, nežné objatia po zobudení… My ženy sme nastavené tak, aby sme boli vždy o čosi viac emocionálne založené, než muži. My potrebujeme viac nehy, dotykov a slovných vyjadrení lásky, než oni. Pamätaj na to vždy, keď sa budeš cítiť vinná za to, že si pýtaš trocha dotyku. Nemáš dôvod sa tak cítiť.

Ak chceš, aby to tvoj partner pochopil, porozprávaj sa s ním o tom. Možno na to nebol zvyknutý a nevie, čo je správne a čo nie.

Povedz mu to a pokojne mu poraď. Lepšie, keď mu poradíš ty a vyjadríš to, čo skutočne potrebuješ, ako keby si mala hľadať to, čo on nemá, u niekoho iného. Pretože tvoj priateľ môže by perfektný na 95 % a presne tých 5 % je romantika a nežné slová. Naozaj by si vymenila 95 % za 5 % u niekoho iného, keď to toho pravého môžeš naučiť? Verím, že nie a verím, že keď to spolu zvládnete, bude to na 100 % a obaja budete šťastní.

Ty budeš šťastná za to, že sa k tebe muž správa pekne a on bude šťastný preto, lebo budeš šťastná ty.

Pamätaj na to. Vzťah je o práci, nie o tom, že budeš hľadať „ľahšiu“ cestu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.