On nie je ten, ktorý sa rozhodol odísť preč. On je ten, ktorý sa rozhodol nezostať pri tebe.

Opustil ťa, pretože cítil, že je to tak lepšie. Nemusíš čakať na vysvetlenie alebo odôvodnenie. Nech je už dôvod akýkoľvek, mala by si to nechať ísť. Prijmi veci také, aké sú. Ver, že toto pochopenie ti umožní, aby tvoje srdce aj naďalej vedelo cítiť lásku.

Keď tvoje srdce bolo schopné milovať niekoho, kto zostal len dočasne, predstav si, ako dokáže milovať niekoho, kto sa rozhodne zostať v tvojom živote navždy.

On ti nikdy skutočne nechcel ublížiť. Lenže pri tebe sa (možno) často cítil nie dosť dobrý. Ty si ambiciózna, potrebuješ niekoho kto ťa bude posúvať dopredu a nebude ťa brzdiť. Uvedom si, že jeho rozhodnutie opustiť ťa, bolo vlastne dobré rozhodnutie, pretože ti dal možnosť nájsť niekoho, kto ti toho ponúkne oveľa viac. Lekcie, ktoré ťa naučil sú dôležité. Spomienky, ktoré si s ním mala, sú krásne. Dni, ktoré ste spolu strávili, boli súčasťou vášho spoločného života.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Photo by Flavio Gasperini on Unsplash.com

Ale neprivolávaj si tie sladké slovíčka, ktoré ti hovoril, aby ti neublížili. Nedívaj sa cez ružové okuliare a nedúfaj, že to dáte do poriadku.

Ži v realite.

Bolí to a je to úplne oukej. Ale nehádž všetku vinu na seba, niektoré veci nevieš ovplyvniť a sú mimo tvojej kontroly. Nemôžeš niekoho nútiť, aby pri tebe zostal. Musíš rešpektovať jeho rozhodnutie odísť. Nie si opustená, si skôr … slobodná.

Buď vďačná, že môžeš byť sama. Buď však vďačná aj za to, že si s ním mohla byť. Pamätaj, že každý, kto príde do tvojho života je tu na to, aby ťa niečo naučil a posilnil tvoju vieru. Aby vytvoril z teba lepšiu verziu samej seba. Ten malý priestor v srdci, ktorý obýval on, vezmi do vlastných rúk a spoznávaj svet.

Avšak tento druh slobody, ktorý si získala vďaka tomu, že ťa opustil, nemusí byť vždy len dobrý. No je to ten druh slobody, ktorý potrebuješ na to, aby si sa pripravila na väčšiu lásku.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.