Nemá zmysel vlastniť najnovšie módne vychytávky a zaobstarávať si všetko, čo sa nosí, ak sa to potom v tvojej skrini stráca v kope ďalšieho šatstva a doplnkov. Nie je možné, aby mladá žena, ktorá má rada módu a štýl, každé ráno stála pred zrkadlom a stresovala, že nemá čo na seba. Koľko vecí, ktorými máme napchaté skrine, naozaj nosíme? Sme s nimi spokojné? Aká je kvalita oblečenia, ktoré vlastníme? Pomôcť nám môže redukcia a organizácia obsahu šatníka,  ktorú som ja sama spravila nedávno a malo to na mňa až terapeutický účinok. Moja skriňa je teraz poloprázdna, ale mám pocit, že som sa oslobodila od vecí, ktoré som nenosila, nesedeli mi, boli nekvalitné a môj každodenný vyber outfitov sa zmenil. Na prvom mieste je pre mňa možnosť skombinovať všetko so všetkým. Rozhodla som sa priniesť niekoľko rád, ako organizovať svoj šatník, aby si každé ráno pred ním nezažívala peklo.

Organizácia je všetko

Vytvor si na všetko zvláštne miesto a systém. Je na tebe, ako a podľa čoho budeš mať všetko roztriedené. Mne sa veľmi osvedčili rôzne plastové aj látkové boxy, vešiaky na dvere skrine, vrecká a podobne. Stretla som jednu staršiu pani, ktorá mi prezradila, že má všetky vešiaky v skrini rovnaké, bielej farby, aby ju nerušli od samotných farieb oblečenia. Až taká detailistka byť nemusíš, dôležité je, aby si vedela, kde čo máš. Ak si zvyknutá obliekať si niektoré kúsky vždy spolu, zaves ich na jeden vešiak, ako základ outfitu.
3587190f87eba43ea5e5751895cfd7e9foto: pinterest.com

Stav na základné kúsky

Pod tým myslím oblečenie, ktoré je ľahko nositeľné a dosť neutrálne na to, aby bolo kombinovateľné so všetkým. Biele tričko, čierne šaty, modré rifle, kožená bunda, biela košeľa a podobne. Do takýchto kusov odevu investuj, mali by byť kvalitné a mali by ti perfektne sadnúť.
1-1foto: www.stylist.co.uk

Zabudni na „toto si oblečiem, až keď……“

Dlho som mala v skrini veci, pri ktorých som hovorila: toto si oblečiem, až keď schudnem, až keď k tomu nájdem vhodnú sukňu, toto je príliš nové a pekné na to, aby som to nosila často, tieto topánky sa hodia iba k týmto šatám, ale pod tie šaty sa nedá naosiť podprsenka s ramienkami, takže vlastne nenosím ani jedno, ani druhé…Stopni takéto zmýšľanie.  V tvojom šatníku by mali byť len veci, ktoré naozaj nosíš. Ak budeš v procese triedenia, pri každom kúsku si polož otázky:  Páči sa mi to ešte? Nosím to? Sedí mi to? Ak niečo nesedí tvojmu osobnému štýlu, alebo si to na sebe nemala viac než rok, je ti to tesné alebo voľné, vyraď to.

cover foto: pinterest.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.